۷ گل سینه ی ملکه الیزابت، نمایانگر تاریخچه ی خاندان سلطنتی

بلاگ, مد و زیبایی شهریور ۲۴, ۱۳۹۷ شهریور ۲۴, ۱۳۹۷


۷ گل سینه ی ملکه الیزابت، نمایانگر تاریخچه ی خاندان سلطنتی

گل سینه های ملکه الیزابت مانند سایر کلکسیون جواهرات نفیسش، جنجالی هستند. می خواهیم بدانیم تا چه اندازه این جواهرات به سلیقه ی مردم نزدیک هستند.

چرا جواهرات ملکه الیزابت اهمیت دارند؟

هر چیزی که مربوط به ملکه است برای مردم جالب است. مثلا شمردن تعداد لباس های رنگی که ملکه به تن می کند نشان دهنده این است که نظر مردم همیشه به ظاهر او جلب می شود. بدون شک یکی از معروفترین جملات ملکه این است که برای آنکه مرا باور کنند، باید دیده شوم. این جمله مورد پسند کسانی بود که به دیدنش می آمدند.

او می گوید مردم به زیبایی اهمیت می دهند به همین دلیل به جزییات پوشش سلطنتی دقت می کنند. طبق تاریخچه ی تاج گذاری خاندان سلطنتی هر کدام از این جواهرات مربوط به یک دوره زمانی است. بسیاری از آنها به او اهدا شده یا طی سلطنت ۶۶ ساله اش به او ارث رسیده است. جواهرات الماس و یاقوت او یقینا با جواهرات معمولی متفاوت است و علاوه بر ارزش مالی، ارزش معنوی نیز دارند.

هر زمان که ملکه از گل سینه هایش استفاده می کند برای او یادآور خاطرات گذشته است.

تعداد جواهرات ملکه به دلیل وسیع بودن کلیکسیون جواهراتش نامعلوم است. اما طرح و الگوی تعدادی از آنها از چشم تیزبین مردم دور نمانده است. جواهرسازان می گویند جواهرات ملکه از مادربزرگش ملکه ماری و مادر مادربزرگش ملکه ویکتوریا به او به ارث رسیده و منحصر به فرد خانواده سلطنتی هستند. در ادامه چند گل سینه ملکه که طرفداران زیادی دارند را معرفی می کنیم:

۱-گل سینه ی ۱۰۰ ساله با طرح گل رز

علاوه بر زیبا بودن، داستانی پشت آن نهفته است. در ابتدا، این گل سینه برای جشن تولد ۱۰۰ سالگی مادر ملکه الیزابت طراحی شده بود که سرانجام پس از مرگش در سال ۲۰۰۲، ملکه الیزابت به نشانه ی یادبود، آن را بر روی لباسش که معمولا کتی صورتی رنگ است، می آویزد. با دانستن جنبه احساسی این گل سینه، فهمیدن اینکه او قصد دارد توجه ها به گل سینه جلب شود، تعجبی ندارد.

۲-گل سینه با طرح پاپیون

طبق گفته جواهرسازان، ملکه صاحب نه تنها یکی بلکه ۳ عدد از گل سینه های پاپیون شکل که متعلق به ملکه ویکتوریا هستند، دارد که در سال ۱۸۵۸ طراحی شده بودند و بعدها به ملکه الکساندرا و ملکه ماری و سپس مادر ملکه الیزابت و در نهایت به خود ملکه رسیدند. اینکه چطور ملکه این جواهرات قدمتی را این همه سال به خوبی نگه داشته باعث تعجب همگان شده است. امیدواریم که او اسرار نهفته ی آن را با ما در میان بگذارد.

۳-گل سینه با طرح سبد گل

یکی دیگر از جواهرات بی نظیر ملکه، گل سینه ی طرح سبد گل است که بیانگر شادی به مناسبت تولد پسر ملکه، چارلز است. طبق گفته ی جواهر ساز این گل سینه برای خوش آمدگویی به پسر ملکه الیزابت، توسط مادر ملکه به او در سال ۱۹۴۸ اهدا شده بود. یقینا چارلز با دیدن این گل سینه ی مادرش و علاقه اش به او خوشحال است. با فهمیدن این داستان معلوم شد که چرا ملکه الیزابت این گل سینه را نزدیک قلبش آویخته است.

۴-گل سینه با طرح برگ نخل

ملکه الیزابت مانند هر زن دیگری دوست دارد آنچه را که از مادرش به ارث رسیده را نگهداری کند. طبق بررسی کلیکسیون سلطنتی این گل سینه پس از مرگ مادر ملکه در سال ۲۰۰۲ به او به ارث رسیده است. با دانستن این ماجرا علت علاقه ی ملکه به آن و استفاده از آن در هر مناسبت مهم و با هر لباسی آشکار می شود. ست گل سینه با کت صورتی عالی به نظر می رسد.

۵-گل سینه ی الماس با طرح قلب

طرفداران خاندان سلطنتی می گویند که ملکه این گل سینه را بیشتر از سایر کلیکسیونش استفاده می کند به حدی که ما نمیتوانیم تعداد دفعات دقیقی که ملکه از آن استفاده کرده را بشماریم زیرا تقریبا هر روز از آن استفاده می کند. طبق گفته جواهرسازان این گل سینه الماس، پای ثابت کلیکسیون ملکه است. مطمعنا اگر شما هم جای او باشید دوست ندارید این گل سینه زیبا را در صندوقچه جواهراتتان نگه دارید و استفاده نکنید.

۶-دو گل سینه با طرح کلیپس های آبی شکل

این گل سینه های ملکه، نمونه هایی از چندیدن گل سینه های آبی رنگ او است که آنها را در کلیکسیون سلطنتی اش نگه می دارد. با اینکه او صاحب جواهرات زیادی از یاقوت و فیروزه است، نظر ما به همین جفت از گل سینه های او جلب شده است که کاملا با کت فیروزه ای رنگش ست شده است.

۷-گل سینه با طرح ستاره ی جاردین

جدا از سایر گل سینه های ملکه، این یکی از شهرت بالایی به دلیل اسرارآمیز بودنش در میان کلکسیون ملکه برخوردار است. طبق گفته ی جواهرساز دربار، اطلاعات کمی درباره ی این گل سینه موجود است. با اینکه می دانیم که این گل سینه در سال ۱۹۸۱ توسط لیدی جاردین به او اهدا شده، اما نمی دانیم که آن بانو کیست، چه کسی آن را ساخته یا دقیقا از کجا می آید. سوال مبهم دیگر این است که چگونه همچین گل سینه ی زیبایی وجود دارد؟ ما فقط می توانیم روزی، رویای داشتن کلیکسیون جواهرات ملکه را داشته باشیم.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر