یک مطالعه جدید می گوید بچه ها نیاز به صرف زمان بیشتری با پدربزرگ و مادربزرگ خود دارند

بلاگ, خانواده اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷


یک مطالعه جدید می گوید بچه ها نیاز به صرف زمان بیشتری با پدربزرگ و مادربزرگ خود دارند

یک مطالعه جدید می گوید بچه ها نیاز به صرف زمان بیشتری با پدربزرگ و مادربزرگ خود دارند

مادربزرگ و پدربزرگ همه اینها را در ابتدا می دانستند
هنگامی که بچه ها روابط خوبی با پدربزرگ و مادربزرگ خود دارند، مزایا به مراتب بیش از احساسات گرم یا هدایای عالی کریسمس است. به نظر می رسد که این پیوندهای نزدیک بر این مسئله تاثیر می گذارد که بچه ها به طور کلی بزرگترها را چگونه ببینند. یک مطالعه جدید که در مجله Child Development منتشر شده است، دریافتند که بچه هایی که با پدربزرگ و مادربزرگشان وقت کافی را صرف می کنند، کمتر احتمال دارد که عقاید “سن باور” در مورد افراد مسن تر داشته باشند.
محققان دانشگاه لیژ در بلژیک ۱،۱۵۱ کودک را در بخش صحبت کردن فرانسوی بلژیک مطالعه کردند که بین ۷ تا ۱۶ ساله بودند. آنها از بچه ها پرسیدند که در مورد سالمندان و به طور کلی پیر شدن چه فکر می کنند. آنها همچنین درباره اینکه چگونه بچه ها درباره پدربزرگ و مادربزرگشان احساس می کردند، چگونگی سلامتی پدربزرگ و مادربزرگشان، و چند وقت یک بار با آنها ارتباط دارند پرسیدند.

معلوم شد بچه هایی که وقت کافی را با مادربزرگ و پدربزرگشان گذرانده اند، مطلوب ترین نظرات سالمندان را داشتند. به طور کلی، افراد ۱۰ تا ۱۲ ساله که حداقل یک بار در هفته پدربزرگ و مادربزرگشان را دیدند، مطلوبترین دیدگاه ها را در مورد سالمندان داشتند. و بچه هایی که تماسشان را با پدربزرگ و مادربزرگ خود خوب یا بسیار خوب توصیف کردند، دیدگاه های مثبت تری نسبت به افراد مسن داشتند.

(متأسفانه، بچه هایی که پدربزرگ و مادربزرگ بیمار داشتند بیشتر احتمال داشت که دیدگاه منفی در مورد سالمندان داشته باشند).

آلیسون فلامیون، دانشجوی دکترا در روانشناسی دانشگاه لیگه، در نشریه مطبوعاتی، گفت: ” مهمترین عامل مرتبط با کلیشه های سن باور، کیفیت پایین ارتباط با پدربزرگ و مادربزرگ بود”. از بچه ها خواسته شد تا توصیف کنند که چگونه در مورد دیدن پدربزرگ و مادربزرگشان احساس کردند. کسانی که احساس نارضایتی داشتند، به عنوان کیفیت پایین تماس با آنها تعیین شد. هنگامی که به دیدگاه های سن باور رسیدیم، متوجه شدیم که کیفیت ارتباط بسیار بیشتر از فرکانس مهم بود.”

برای اطمینان، این مطالعه فقط در بلژیک انجام شد، بنابراین ممکن است لزوما در مورد نوادگان سراسر دنیا اعمال نشود. اما نشان می دهد که چقدر زمان گذراندن با کیفیت بین نسل ها واقعا مهم است.” برای بسیاری از بچه ها، پدربزرگ و مادربزرگشان اولین و مرسومترین ارتباط با افراد مسن تر هستند، مطالعه مولفه همکار استفان آدم، استاد روانشناسی در دانشگاه لیژ در بیانیه مطبوعاتی گفت.” ” یافته های ما نشان می دهد که پتانسیل پدربزرگ و مادربزرگ ها بخشی از برنامه های بین نسلی طراحی شده برای جلوگیری از تبعیض سن باوری می باشد.”

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر