چگونه یک همسر خوب باشیم؟(قسمت اول)

ازدواج و زناشویی, بلاگ شهریور ۳۱, ۱۳۹۷ شهریور ۳۱, ۱۳۹۷


چگونه یک همسر خوب باشیم؟(قسمت اول)

داشتن یک همسر خوب آسان نیست، حتی اگر شما یک شوهرکامل داشته باشید باید بتوانید با او ارتباط برقرار کنید تا زندگی عاشقانه خود را حفظ کنید و بهترین دوست و رفیق شوهرتان باشید و هویت خود را حفظ کنید. اگر می خواهید بدانید چگونه این کار را انجام دهید، با ما همراه باشید.

روش اول: ارتباط موثر برقرار کنید

ارتباط شما با همسرتان، احساسات و نیازهای شما را به طور موثر بیان می کند. شوهر شما قدرت حدس زدن احساسات شما را ندارد. اگر چیزی می خواهید، از همسرتان درخواست کنید. اگر چیزی به نظر شما اشتباه است، در موردش صحبت کنید. هرگز احساسات خود را رها نکنید و در مورد آن صحبت کنید. اگر بخواهید، می توانید احساسات خود را ابراز کنید فقط کافیست، با یک لحن مثبت صحبت کنید و در مقابل برای حرف های همسرتان شنونده خوبی باشید. در ادامه راهکارهایی را در این خصوص ارائه می کنیم.

به جای اینکه  همسرتان را  به این محکوم کنید که هرگز به احساسات شما توجه ندارد سعی کنید در مکالمه ها احساسات خود را  بیان کنید ونظر او را به خود جلب کنید. برای مثال به همسرتان بگو زمانی که تو را برای مدت طولانی نمی بینم احساس می کنم که نادیده گرفته شده ام.

به درد و دل های همسرتان گوش دهید و او را همراهی کنید و به او اطمینان دهید که او را درک می کنید و نگرانش هستید.برای مثال به او بگویید که من در جریان مشکلات مالی که اخیراً برایت اتفاق افتاده هستم و تو را کاملاً درک می کنم و برای برطرف کردن این مشکل در کنارت هستم و از هیچ کاری دریغ نمی کنم.

صحبت های همسرتان را کامل گوش دهید و بعد از آن قضاوت کنید. سعی کنید به جای قضاوت های خودخواهانه برای برطزف کردن مشکلات همسرتان به او راه حل پیشنهاد کنید.برای مثال به او بگویید من شرایط مالی امروز تو را درک می کنم و از امروز برای مدیریت هزینه های زندگی مشترکمان برنامه ریزی مناسب تری انجام میدهم.

اولویت های خود را انتخاب کنید. بعضی از مسائل ارزش مبارزه را دارند و برخی از آنها ارزش مبارزه ندارند. اگر شما تمام وقت خود را صرف جنگ برای مشکلات بی اهمیت و جزیی کنید، زمانی که مسائل عمده و مهم در زندگی شما رخ می دهد دیگر همسرتان شنونده خوبی برای صحبت های شما نیست.

انتقاد و عیب جویی می تواند یک رابطه را از بین ببرد. برای مثال، اگر همسرتان اقدام به شستن ظرف ها کرد چیزهای کوچک را بهانه نکنید و اجازه بدهید او کار خود را انجام دهد. سعی کنید انتقاد سازنده داشته باشید و در همه مراحل زندگی آرام و منطقی باشید. همیشه سعی کنید همسرتان را برای توانایی های مثبتی که دارد تحسین کنید.این کار شما باعث می شود که همسرتان برای ادامه زندگی مشترکتان انگیزه داشته باشد و از اینکه شما در کنارش هستید احساس آرامش کند.

اجازه ندهید که خشم شما را فراگیرد، همیشه خشم خود را کنترل کنید. هنگامی که با همسر خود صحبت می کنید خود را کنترل کنید زیرا ممکن است شما چیزی را بگویید  که بعداً از مطرح کردن آن پشیمان شوید. حتی هنگامی که با همسرتان موافق نیستید، باید به نظر و دیدگاه او احترام بگذارید. برای اینکه یک همسر خوب باشید، باید بدانید که شما ممکن است حتی در مورد مسائل خاص زندگیتان نظر یکسان نداشته باشید. هیچ زوجی در مجموع باورها و عقاید یکسان نیستند. در واقع زوج ها باید  یاد بگیرند که به جای تحمیل نظرات و خواسته های خود به شریک زندگیشان به نظر و اعتقاد یکدیگر احترام بگذارند و برای حل مسائل و مشکلات زندگی با یکدیگر همراه باشند.

سعی کنید برای صحبت با همسرتان در مورد مشکلات و مسائل مهم زندگی شرایط و زمان را در نظر بگیرید. برای مثال مشکلات را سر میز شام و یا زمانی که او روی کاری متمرکز است مطرح نکنید. همیشه اشتباهات خود را بپذیرید و منطقی باشید و برای اشتباهات خود عذرخواهی کنید.

با همسرتان صحبت کنید، هرگز در مورد خصوصیات منفی او با دوستان و خانواده خود صحبت نکنید. صحبت کردن در مورد شوهرتان پشت سر او ناپسند و غیر اخلاقی  است. هنگامی که شما ازدواج می کنید، وفاداری، اول به شریک زندگی شما است و بعد به خانواده و یا گروه های اجتماعی که شما با آن ها در معاشرت هستید. شکایت از شوهرتان به دوستان و خانواده شما نه تنها هیچ مشکلی را حل نمی کند، بلکه باعث می شود که دیگران با مشاوره های اشتباه در روابط شما دخالت کنند. از یکدیگر انتظارات معقول داشته باشید. هیچ کدام از شما کامل نیستید. اگر شما توقع دارید که همسرتان تمام ساعات روز را در کنار شما باشد و فعالیت دیگری انجام ندهد در واقع توقع شما کاملاً غیر معقول است. اگر انتظارات شما زیاد و غیر واقعی است، باید بتوانید آن ها را مدیریت کنید و استانداردهایی را در رسیدن به انتظارات خود تعیین کنید و برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، این که انتظارات غیر معقول و عشق را در کنار یکدیگر بخواهیم بسیار غیرمنصفانه است.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر