چگونه یک جشن عروسی زیبا و کم هزینه بگیریم ؟

ازدواج و زناشویی, بلاگ شهریور ۶, ۱۳۹۷ شهریور ۶, ۱۳۹۷


جشن عروسی ؛ در ایران مراسم عروسی رسم و رسوم خاص خود را دارد که بعضی از این رسم و رسومات برای برپایی جشن عروس کارا برای دخترو پسر ها  سخت میکند در این مواقع است که باید از راه های عاقلانه بهترین تصمیمات را گرفت از جمله تصمیمات مهمی که در زمان عروسی باید گرفته شود باغ  یا تشریفات  عروسی  ، آرایشگاه عروس خانم و خیلی از موارد دیگه هستند که با وضع اقتصادی روز ازدواج را سخت و سخت تر میکنند برای شروع ما از ابتدایی ترین  موضوعات شروع میکنیم و امیدواریم که بتونیم  ذره ای به عروس و داماد های عزیز کمک کنیم.

خرید حلقه عضوی که برای طولانی مدت قرار است همراهتان باشد

خرید حلقه  قدم اول برای شروع هستش رسم ما ایرانی ها بر این هستش که حلقه عروس خانم و خانواده داماد و حلقه آقا داماد رو خانواده عروس میخرند بهتره توجه کنین نظر دیکران در طرح و ظاهر حلقه شما اصلا مهم نیست بلکه شما هستید که سالیان طولانی قرار است از اون انگشترا استفاده کنید خیلی از عزیزان با چشم پوشی از قیمت با رینگ های ساده موافق تر هستند چون  در کل زندگیه  مشترک در همه شرایط قرار  است همراه شما باشد  و نباید دست و پا گیر باشد.

آینه و شمعدان

ئر گذشته  آینه و شمعدان معنا و مفهوم  خاص خودش را داشت ولی امروزه بسیاری از عروس و داماد ها  به دلیل کوچک بودن منزل ها سعی بر خرید آینه و شمعدان جمع و جور را دارند  یا حتی از این گزینه صرف نطر میکنند که باعث کمتر شدن هزینه ها میگردد.

سرویس طلا وسیله ای برای نشان دادن احترام به عروس نیست

رسم بر این است که خانواده داماد سرویس طلا را برای روز عقد برای عروس خانم خریداری کنند که  در گذشته خواهر بزرگتر و مادر و پدر عروس همراه با خواهر بزرگتر داماد و پدر و مادر عروس  به این خرید میرفتند و همگی صاحب نظر بودند و هرچه طلا بزرگتر و سنگین تر بود میزان احترام به عروس بیشتر بود ولی امروزه ترجیحا خود عروس و داماد به خرید میروند تا به سلیقه خودشان خریداری شود و حتی بیشتر عروس خام ها از طلای سفید برای کم کردن هزینه ها استفاده میکنند.

 

تاریخ ازدواج ملاک اصلی جشن عروس کم خرج

اگر تاریخ ازدواجتان را انتخاب نکرده اید بهتون پیشنهاد میکنم که تعمل بیشتری کنید چون تاثیر زیادی در هزینه های عروسی دارد مثلا اول هفته ها ارزان تر از آخر هفته هاست و فکر میکننم آنقدر مهم هستید که اقوام برای جشن عروسی شما  از کار روز مره خود بگدرند یا در زمستان پیدا کردن تالار عروسی و تشریفات عروسی بسیار راحت تر است که وب سایت عروس خانم به شما کمک میکند که تخفیفات  تشریفات  عروسی جشن عروسی خودتان را راحت تر پیدا کنید.

 

مکان  برگزاری  مراسم عروسی درصد بالایی از هزینه ها را در جدول هزینه جشن عروسی دارد

محل برگزاری مراسم عروسی بسیار مهم است ولی نیاز به منطق خاصی دارد مثلا برای ۱۰۰ نفر مهمان نیاز به یک فضای ۱۰۰۰ متری نیست شما فکر میکنید با این کار مجلس خودتان را خاص و جذاب میکنید؟ خیر وقتی تعداد مهمان های شما به نسبت  ظرفیت سالن یا باغ کم است  جشن عروسی شما خلوت و کم تراکم است پس برای زیبا تر بودن و خالی نبودن سالن و کم هزینه تر بودن مراسم عروسی بهتر است که مناسب با تعداد مهمان ها تالار عروسی را انتخاب کنید.

تزیینات سالن عروسی لازم ولی به اندازه

برای زیبا نشان دادن سالن حتما نیاز به زیباسازی جشن عروسی شما است به تنهایی هر کدام از المان ها مانند گل آرایی بادکنک آرایی و… هزینه بالایی بری شما ندارد ولی انتخاب همه گزینه ها باهم  پر هزینه میشود  و شاید سالنی که فقط گل آرایی شده باشد بسیار زیبا تر است تا سالنی که تمام المان ها را داشته باشد.

عکاسی و فیلم برداری عروسی با کمی دقت هزینه کمتری پرداخت کنید

به یاد داشته باشید اگر ۶ ماه  زودتر اقدام به نوشتن قرارداد با آتلیه عروسی کنید حتما از تخفیف بر خوردار میشوید حتما حتماا با چند آتلیه عکاسی مختلف قرار ملاقات بگذارید تا از قیمت ها مطلع شوید و حتما نمونه کار هارا از نزدیک ملاحظه کنید.

کیک عروسی رویایی ولی به صرفه

کیک عروسی در مراسم عروسی بسیار نقش مهمی برای عروس خانم ها دارد  ولی میتواند با انتخاب جای مناسب برای سفارش کم هزینه ترین  مدل را انتخاب منید تا خرج بالایی نداشته باشد که برای کمک به شما عزیزان وب سایت عروس بهترین ها را در اختیار شما میگذارد.

لباس عروسی رویایی عروس خانم ها با کمترین هزینه ممکن

لباس عروس از الما نهایی است که خرج زیادی را در عروسی دربرمیگرد و عروس خانم  قرار است آرزوی دوران کودکی خود را به بار بنشاند پس میتوان بهترین مدل هارا با  پارچه های ارزان قیمت تهیه کرد چون جنس پارچه در ظاهر لباس تاثیری ندارد.

 

ماشین عروس زیبا و جذاب

ماشین عروس برای بسیاری از عروس و داماد های عزیز مبنی بر ماشین گران قیمت است ولی برای کم کردن هزینه ها بهتر است برای یک شب از خیر این داستان بگذرید یا از اطرافیان و بستگان  ماشین قرض بگیرید ولی خاطره ای که با ماشین خودتان برایتان خواهد ماند قابل مقیاس با هیچ چیز نیست.

آرایشگاه عروس خانم

عروس خانم ها به یاد داشته باشند که همسر شما همان جور که هستید شمارا انتخاب کردند و نیاز به تغییر ظاهرتان و خرج کردن برای آرایشگاه های که نام و برند بالایی دارن و پر هزینه هستند  و از شما فرد دیگری میسازند عروس خانم ها چون در محور جشن عروسی هستند همیشه زیباترین هستند این را فراموش نکنید.

آرایشگاه آقا داماد

آقایان بر خلاف خانم کار خاصی برای تغییر صورت و چهره ندارند ولی امروزه با کارهای جانبی باعث پر خرج شدن  این مسئله شده اند مثل:وکس ،ماسک و….. مخالفت با این کار اصلا درست نیست چون در هر صورت همان قدر که این شب برای عروس خانم مهم است برای آقا داماد هم شب زیبا و مهمی است و دوست دارد بهترین باشد  ولی تشریفات زیاد باعث پر هزینه تر شدن آرایشگاهها میشود پس توقع خود را پایین بیاورید تا زودتر زندگی مشترک را شروع کنید.

درست است این جشن عروسی قطعا به یاد ماندنی ترین شب زندگی شماست ولی بدانید در هر صورت این شب بهترین شب زندگی شماست و با پر هزینه بودن  این مراسمم عروسی فقط شرایط بعد از ازدواج خود را سخت تر میکنید جشن عروسی شما با ولخرجی بهترین نمیشود.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر