چگونه مشکلات خانوادگی خود را حل کنیم ؟

بلاگ, خانواده مهر ۳, ۱۳۹۷ مهر ۴, ۱۳۹۷


اعضا خانواده ها می توانند بسیار سخت با هم کنار بیایند و مشکلات خانواده نیز دردناک است. اگرچه راه هایی برای حل مشکلات خانوادگی و برگرداندن آرامش وجود دارد.

زندگی برای هدر دادن وقت با گرفتار کردن خود در حالت ناراحتی با افرادی که دوستشان دارید بسیار کوتاه است. چگونه به خانواده نزدیک شوید و آنچه می گویید تفاوت بزرگی ایجاد کند.

متد اول : شروع کردن یک بحث

تا زمانی که عصبانیت شما تمام نشده راجع به مشکل تان بحث نکنید.

مشکلات خانوادگی می تواند بسیار دردناک باشد، مخصوصا زمان هایی که خانواده دور هم جمع می شوند، مثل اوقات تعطیل. اگر افراد خانواده شما در حال بحث هستند، صبرکنید تا همه آرام بگیرند زیرا این باعث می شود که بحث کمی فروکش کند.

مشکل خانوادگی را وقتی که هنوز احساس ناراحتی می کنید مورد بحث قرار ندهید. اگر فقط یک شب صبر کنید، به نحوی شدت هیجان فروکش می کند، حتی اگر شما هنوز احساس ناراحتی بکنید.

صبرکردن به شما کمک می کند با  مسئله به صورت منطقی برخورد کنید، تا به صورت احساسی. اگر یک گام به عقب بردارید و قبل از رو به رو شدن با مسئله به خودتان برای فکر کردن زمان بدهید، دیگر با آن، با شدت زیاد برخورد نمی کنید. نزدیک شدن به افراد هنگامی که شما عصبانی هستید باعث بالا رفتن شدت ناراحتی در چنین شرایط خشنی می شود. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید مشکل خود را فردا حل کنید، پس هیجانات ناگهانی خود را کنترل کنید.

۲)مشکلات خانوادگی را حضوری حل کنید.

همه ی ما یک متن یا یک پیام ارسال کرده ایم که آرزو می کردیم آن را برگردانیم. تلاش برای بحث در مورد یک مشکل خانوادگی به صورت پیام رسان یا ایمیل بدترین انتخاب ممکن است. این به این دلیل است که تن صدا به سادگی می تواند  در ارتباطات الکترونیکی اشتباه برداشت شود. ممکن است شما فکر کنید که لحن شما آرام است اما فردی که پیام را دریافت می کند ممکن است حس دیگری به لحن نوشتاری شما داشته باشد.

به جای فرستادن یک متن، تلفن را بردارید یا بهتر است یک ملاقات حضوری ترتیب دهید. ارتباط  الکترونیکی به این معنی است که مردم نشانه های زبان بدن را که می توانند یکدلی را انتقال دهند از دست داده اند، که این مسئله می تواند باعث کاهش زخم زبان های دردناک مکالمه شوند.  مردم در ارتباط الکترونیکی چیزهایی را بیان می کنند که هرگز روبه روی آن شخص آن ها را نمی گویند. این یکی دیگر از دلایلی برای دوری از ارتباط الکترونیکی است.

۳) اشتباه هرکس را بپذیرید، از جمله اشتباه خودتان را !

آنها می گویند خون از آب غلیظ تر است و اینکه شما می توانید دوست خود را انتخاب کنید نیز می توانید با برخی از مردم قطع رابطه کنید، اما قط رابطه با خانواده باعث می شود شما درد بیشتری تحمل کنید.

  • با اینکه می دانید اعضای خانواده نیز مقصرند، شما آن ها را هنوز دوست دارید و این اولین گام در مقابل ایجاد مشکلات طولانی مدت است. سعی کنید بفهمید که آنها چرا اینگونه رفتار می کنند یا اینگونه فکر می کنند، همانطور که این ممکن است انعکاسی از خودشان باشد تا از شما
  • اشتباهات خود را نیز بپذیرید. سرزنش را وقتی که لایق آن هستید بپذیرید. سعی نکنید مسائل خانوادگی را در همه چیز ببینید و هنگامی که کسی کار اشتباهی می کند و حق با کس دیگری است سوالی نپرسید!. اینگونه تفاوت های ظریف از بین می رود
  • عذرخواهی شما به عنوان اولین نفر در حالتی که حقیقتا و واقعا می دانید کار اشتباهی نکردید، می تواند بسیار شگفتی بیافریند. چیزی شبیه «می بینم که تو خیلی ناراحتی و این  بسیار برای من ناراحت کننده است، من متاسفم واقعا می خواهم این موضوع را حل کنم پس اجازه بده  بدونم که چطور می توانم اینکار را انجام دهم» بگوئید. با این روش حتی اگر افراد خانواده دعوا را ادامه دادند حداقل شما می توانید بگوئید که کار خود را انجام داده اید.

۴) از بازی سرزنش اجتناب کنید.

 

وقتی با خانواده خود صحبت می کنید با احترام صحبت کنید، از لحنی که افراد  خانواده را مورد سرزنش قرار می دهد یا حس منفی ایجاد می کند، دوری کنید. منفی گرایی یک چرخه بدجنس است.

  • این به این معنی است که از کلمات قضاوت گرانه دوری کنید. این یعنی از گفتن  کلمات اتهامی در حالتی با صدای عصبانی دوری کنید. سرزنش کردن دیگر افراد باعث می شود آنها متمایل به دفاع متقابل گردند که این دعوا را بدتر می کند.
  • در مورد مشکل خانوادگی، از بردن در مشاجره دست بکشید. به جای آن، سعی بر آن داشته باشید که بپذیرید دو یا چند راه برای دیدن موضوع وجود دارد. یک برنامه با هم  برای حل مشکل در نظر بگیرید. سپس، روی تدارک دیدن فعالیت هایی که باعث سرگرمی شما می شوند تمرکزکنید. جوانب جدید و راه های جدید برای ارتباط برقرار کردن با افراد خانواده خود را کشف کنید.
  • صدای خود را آرام و ملایم نگه دارید، نه ناراحت و بلند. با آرامش و مرتب جوری که با  فرد دیگری نیز یکدلی کنید، موضوعات خود را توضیح دهید. همیشه سعی کنید خود را جای اعضای خانواده قرار دهید. سعی وتلاش کنید با نظرات صلح آمیز مثل «من تو را درک می کنم» دعوا را بخوابانید.

 

۵) هرکس از اعضای خانواده که در مورد شما دچار خطا شده را ببخشید.

این می تواند کار بسیار سختی باشد. خیلی سخت است تا شخصی را، چه عضوی از خانواده باشد یا نه که می دانیم در مقابل ما کار اشتباهی کرده را ببخشیم. اگر یکی از اعضای خانواده باشد این کار دشوارتر می شود.

  • بخشیدن اعضای خانواده فراموش کردن گذشته است در نتیجه شما می توانید آینده ای سالم تر که آزاد از هر نوع فشار و تنشی است را بسازید.  به عضو خانواده خود (چه مونث چه مذکر) بگوئید که او را بخشیده اید اگر آن ها با میل خود به هرچه که باعث مشکل شده است اعتراف کرده اند. این را با یکدلی بگویید (جوری که او باور کند). به یاد داشته باشید که هر انسانی ناقص است و در طول سفر زندگی اش یا در لحظه ای به به بخشش نیاز دارد. این موضوع قطعا شامل خود شما هم می شود.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر