چگونه قبول کنیم که بچه دار نمی شویم؟

بلاگ, خانواده مهر ۲۲, ۱۳۹۷ مهر ۲۲, ۱۳۹۷


چگونه قبول کنیم که بچه دار نمی شویم؟

 

دلایلی زیادی وجود دارد که به واسطه آن ها ممکن است یک زوج فرزند نداشته باشند. گاهی اوقات ممکن است به خاطر یکی از زوج ها و توافقی که در ابتدای زندگی انجام شده باشد در واقع ممکن است یکی نفر از آن ها میل به بچه دار شدن نداشته باشد و یا یکی از زوجین دارای ناتوانی جنسی وبیولوزیکی باشد که بعد از سال ها مراجعه به پزشک  مطمئن شوند که دیگر بچه دار نمی شوند.

نبود فرزند در زندگی به هر دلیلی که باشد، زندگی مشترک را با غم و اندوه همراه می کند. تا جایی که گاهی اوقات نبود یک فرزند به خوبی در خانه احساس می شود.

در این موقعیت برای شما دو راه حل وجود دارد. می توانید زندگی خود را با غم و اندوه سپری کنید و یا این که روش های مقابل با آن را یاد بگیرید تا بتوانید احساسات خود را کنترل و مدیریت کنید.

اگر بخواهید این موضوع را به احساسات خود بسپارید، ممکن است این احساسات با گریه، فریاد، خنده، آواز، نوشتن، خواندن و صحبت کردن در شما بروز یابد. بهتر است که احساسات خود را کنترل کنید و شرایط واقعی زندگی را ارزیابی کنید. شما باید موقعیت زندگیتان را بپذیرید و به صورت آگاهانه  برای زندگی خود برنامه ریزی کنید.

به جای فکر کردن به نداشته های زندگی خود بر روی داشته های زندگی خود تمرکز کنید. آینده  زندگی خود را بدون فرزند تصور کنید. برنامه هایی برای خودتان ایجاد کنید که در آن جایی برای حضور فرزند نباشد. اگر از قبل سیسمونی و یا وسایل نوزاد خریده اید، آن ها را از خود دور کنید. بهتر است آن ها را بسته بندی کنید و در اختیار کودکان بی بضاعت قرار دهید و یا حتی می توانید آن ها را به مراکز بهزیستی بسپارید.

هر چه را که یاداوری آن برای شما دردناک است از خود دور کنید. این را بدانید که زندگی میدان رویایی با شرایط ناخواسته زندگی است. برقراری ارتباط با دیگران می تواند این شرایط را بهبود بخشد. به سلامتی جسمی خود اهمیت دهید، به اندازه کافی استراحت کنید و تغذیه مناسب داشته باشید.

در واقع ذهن شما هرگز نمی تواند قبول کند که شما فرزند ندارید و مدام این مورد را به شما یاداوری می کنید. اگر شما نتوانید بر افکار و احساساتتان غلبه کنید، آن ها بر شما مسلط می شوند و پس از مدتی شما دچار افسردگی می شوید. بی خوابی،  تغییرات نامنظم اشتها،  سردرد، بدن درد، حالت تهوع و خستگی از علایم افسردگی است که پس از مدتی به سراغ شما می آید.

اگر خودتان نمی توانید بر این احساسات و افکار غلبه کنید، بهتر است با یک مشاور و متخصص صحبت کنید و شرایط خود را برای او توضیح دهید و از او کمک بخواهید.

عضویت در انجمن های اینترنتی که در آن افراد مختلف تجربیات خود را در آن به اشتراک می گذارند، یک منبع عالی برای آسایش و آرامش شما به حساب می آید. عضویت در گروه های مذهبی مثل کانون های مشاوره محلی می تواند به شما کمک کند، بعلاوه گذراندن وقت با دوستان و خانواده می تواند این درد را تسکین دهد.

اگر علاقه زیادی به فرزند دارید و نمی توانید آن را کنترل کنید، از نزدیکان و دوستان خود بخواهید که گاهی از فرزندان آن ها مراقبت کنید و زمانی را با فرزندان آن ها بگذرانید همچنین می توانید به عنوان یک نیرو داوطلب به مراکز بهزیستی بروید و در نگه داری از فرزندان بی سرپرست یا بد سرپرست به آن ها کمک کنید.

مراقبت و یاری کودکان کار نیز می تواند بخشی از این برنامه ریزی باشد. باید این نکته را بدانید که شما به جای داشتن یک فرزند و یاری کردن او می توانید تعداد زیادی فرزند داشته باشید  و به همه آن ها کمک کنید.

در صورتی که شما و شریک جنسیتان در سلامتی جنسی هستید و فقط طی یک توافق مشترک تصمیم گرفته اید که هرگز بچه دار نشوید، می توانید کمی عمیق تر به این مسئله فکر کنید و زندگی خود را از این بحران نجات دهید.

در چنین مواقع با یک متخصص روابط زناشویی صحبت کنید و به همسرتان بگویید که شما پس از چند سال زندگی مشترک به خوبی کمبود یک فرزند را در زندگی خود احساس می کنید و این شما را بسیار آزار می دهد. سعی کنید او را متقاعد کنید و در این مورد با یکدیگر راه حلی پیدا کنید.

اگر یکی از شما مشکل ناباروری دارید، هرگز خود و یا شریک زندگیتان را به خاطر این مشکل سرزنش نکنید. در این شرایط به جای انتخاب جدایی و طلاق می توانید برنامه خوبی برای زندگی خود بچینید و از زندگی خود لذت ببرید.

می توانید وقت خود را صرف کودکانی کنید که به شما نیاز دارند. زندگی برای شما به پایان نرسیده و همچنان زیبایی ها برای شما جریان دارد حتی بدون فرزند.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر