چگونه ذهن خود را از افکار منفی دور کنیم؟

بلاگ, سلامت آبان ۶, ۱۳۹۷ آبان ۶, ۱۳۹۷


چگونه ذهن خود را از افکار منفی دور کنیم؟

خود را مشغول کنید

۱)فعال باشید.

شرکت کردن در ورزشی که تمرکز شما را روی بدن تان یا هماهنگی دست و چشم شما را می طلبد راه خوبی برای پاکسازی سرتان است. به علاوه، ورزش مزیت اضافه ای از حس خوبی که انتقال دهنده های عصبی و اندورفین تولید می شوند را به ارمغان می اورد که حال شما را بهبود می بخشد.

۲)بخندید

خنده نگرانی ها را از ذهن شما در می آورد. هنگامی که میخندیم، مغز ما بدن را به تمرین مجموعه ای از حرکات و صدا ها وا می دارد. خنده باعث کاهش استرس می شود، پس اگر افکار تکرار شونده باعث دلواپسی شما می شود خنده داروی بسیار خوبی است. با دوستانی که به آسانی شما را ترک می کنند قطع رابطه کنید، یک فیلم خنده دار کرایه کنید یا کلاس خنده یا یوگا را امتحان کنید. شما حتی می توانید متخصصی را پیدا کنید که در “خنده درمانی” تخصص دارد که به مردم آموزش می دهد چگونه به چیزهایی که حتی به طور معمول نیز خنده دار نیستند بخندند یا چگونه از شوخی ها برای برآمدن از پس موقعیت های سخت استفاده کنند.

۳)در مورد آن صحبت کنید.

اغلب بهترین راه برای اینکه فکری را از سرتان بیرون کنید این است که در مورد آن با کسی صحبت کنید. با یک دوست یا عضوی از خانواده که شنونده خوبی است صحبت کنید و انچه که در ذهن شما می گذرد را به آنها بگوئید. اگر شما احساس می کنید که مشکل شما در برخورد با افکار مزاحم تان بیشتر از این است که یک دوست بتواند کمک کند، با یک متخصص ماهر صحبت کنید یا با کسی که بتواند با شما کار کند مشورت کنید.

از ذهن خود استفاده کنید.

۱)پذیرفتن را تمرین کنید.

اگر شما فقط فکر نکردن به کسی یا چیزی را امتحان کرده اید، می دانید که واقعا امکان پذیر نیست اگر اینکار آنقدر آسون بود، شما این مقاله را نمی خواندید. در حقیقت، تحقیقات نشان داده است که بهتر است افکار مزاحم را بپذیریم تا اینکه آنها را دور کنیم. در یک مطالعه، شرکت کننده ها که پذیرفتن را تمرین کرده بودند نسبت به آنهایی که سرکوب افکار را امتحان کرده بودند، کمتر وسواس فکری داشتند، سطح پایینی از افسردگی را داشتند و کمتر نگران بودند.

  • پذیرفتن افکارتان، به این معنی نیست که شما باید آنها را دوست داشته باشید یا حتی با آنها موافق باشید. به آنها اجازه وجودیت بدهید و هیچ تلاشی برای کنترل آنها یا تغییر آنها نکنید. با انجام دادن آن، شما قدرت آنها را می گیرید و آنها کمتر اتفاق می افتند.

۲)روی عامل حواس پرتی تمرکز کنید.

ممکن است شما برای اینکه از افکارتان را از سرتان بیرون کنید سعی کرده اید حواس خود را پرت کنید، اما آیا روی عامل  حواس پرتی تان فکرکرده اید؟ مطالعات پیشنهاد می کنند بهتراست حواس خود را فقط با یک چیز پرت کنید تا با پریدن از یک چیز به چیز دیگرسعی کنید مسیر توجه خود را از افکار ناخواسته کج کنید. ذهن بی هدف سرگردان با ناراحتی بهم پیوسته اند، پس یک کار مهم یا کتاب یا قطعه ای موزیک را انتخاب کنید تا روی آن تمرکز کنید و تمام توجه خود را به آن معطوف کنید.

۳)آنها را دور بریزید.

در یک مطالعه چاپ شده در مجله علم روانشناسی، پژوهشگران یافته اند که وقتی مردم افکارشان را روی تکه ای کاغذ نوشته اند و بعد کاغذ را دور ریختند، به خوبی از لحاظ روحی نیز آنها را دور ریختند. بعضی مشاورها ممکن است به جای این به شما یک شیشه نگرانی توصیه کنند تا افکار خود را درون آن جای دهید.

۴) به عنوان یک درس به آن نگاه کنید.

اگر دچار افکاری وسواسی هستید، سعی کنید با موقعیت مثل یک درس برخورد کنید. از خودتان بپرسید که چه تجربه ای دارد و چه می توانید از اشتباهتان یاد بگیرید. سعی کنید در یک جمله یا کمتر آن را توضیح دهید و آن را بنویسید و در مواقع لازم از آنها استفاده کنید.

۵)به آن زمان بدهید.

وقتی موقعیتی یا شخصی در زندگی فشار بزرگی در زندگی دارد، اغلب زمان می برد تا به طور صحیح برطرف شود. مخصوصا وقتی که شما این موقعیت را هرگز تجربه نکرده اید، مثل اینکه بفهمید کسی شما را گول زده است، شاهد مرگ باشید یا در یک تصادف شریک هستید. نگاه مجدد به این افکار در ذهن شما راهی طبیعی برای پردازش آن است و در هر فرد متفاوت است—به زمان نیاز داشتن برای اینکه با چیزی کنار بیایید به این معنا نیست که شما ضعیف هستید یا نسبت به شخصی که به زمان نیاز ندارد، کمتر هستید.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر