چگونه دو خانواده را ادغام کنیم؟(قسمت اول)

بلاگ, خانواده مهر ۱۱, ۱۳۹۷ مهر ۱۹, ۱۳۹۷


چگونه دو خانواده را ادغام کنیم؟(قسمت اول)

زمانی که شما با فرد مورد علاقه خود ازدواج می کنید، در واقعیت شما دو خانواده با خصوصیات اخلاقی و رفتاری مختلف را با هم پیوند داده اید.

ادغام دو خانواده کار بسیار مشکلی است اما با برنامه ریزی دقیق و آگاهی نسبت به مشکلات بعد از ازدواج پیامدهای آن و شناخت دقیق خصوصیات اخلاقی همسر و خانواده او به خوبی می توانید این مشکلات را حل کنید.

در واقع برای هماهنگ کردن دو خانواده با فرهنگ ها و خصوصیات اخلاقی مختلف باید زمان زیادی را با یکدیگر تعامل داشته باشید تا بتوانید با هم آشنا شوید و تا حدودی دو خانواده را با هم ادغام کنید.

البته به خاطر داشته باشید که هرگز نمی توانید شخصیت افراد را تغییر دهید، فقط می توانید خصوصیات اخلاقی افراد مختلف را شناسایی کنید و به هنگام به وجود آمدن مشکلات مختلف راه های برخورد با آن را بدانید.

آشنایی قبل از ازدواج

قبل از شروع زندگی مشترک و ازدواج رسمی با همسر و خانواده او معاشرت کنید، اگر چه این معاشرت کار ساده ای به نظر می آید اما در واقع شما در حال ترکیب و چیدمان یک پازل در ذهنتان هستید، گاهی حتی ممکن است در این راه کاملاً گمراه شوید و یا ناامید شوید.

باید این مورد را به یاد داشته باشید که شیوه زندگی با فرد دیگر نیازمند آموزش و مهارت و نیازمند مشورت و کسب تجربه از دیگران است. در مراحل آشنایی قبل از ازدواج سعی کنید احساسات را کنار گذاشته و کاملاً منطقی و عقلانی برخورد کنید و با فرد مورد علاقه خود به صورت جدی در مورد انتظارات و هدف های خود از زندگی مشترک صحبت کنید و تصمیمات مهم زندگی خود را اتخاذ کنید و در مورد دیدگاه هایتان با او صحبت کنید.

این که نگاه هر کدام از شما به زندگی چگونه است بسیار مهم است. طبیعی است که هر کدام از شما نگاه خاص و ویژه ای به زندگی مشترک داشته باشد، نکته مهم این جاست که به یک تفاهم منطقی و عقلی در مورد زندگی مشترک برسید.

اگر چیزی هست که شما را نگران می کند و یا نسبت به آن احساس ترس و وحشت دارید، آن را صادقانه بیان کنید. حتی در مورد اموال و دارایی های شخصی خود صحبت کنید زیرا اگر قرار باشد شما ازدواج کنید، دیگر این دارایی ها شخصی نیستند و متعلق به زندگی شما هستند. سعی کنید ابتدا در مورد مسائل اصلی و مهم صحبت کنید و بعد از آن وارد مسائل فرعی و جزیی تر شوید.

از اینکه فقط خصوصیات اخلاقی خود را قبول داشته باشید و سعی کنید آن را به شخص مورد نظر خود تحمیل کنید، دوری کنید.

با این کار فقط در شخص مقابلتان احساس ترس و دلهره ایجاد می کنید و باعث می شوید که او به شما اعتماد نکند و شما را شخصی سلطه گر تلقی کند. در صورتی که در این مرحله شناخت شما نسبت به فرد مقابلتان کامل شود، می توانید با خیالی آسوده انتخاب کنید و انتخاب خود را به ازدواج تبدیل کنید.

زندگی مشترک، باید ها و نباید

با پیوند مشترکی که بین شما اتفاق می افتد، همه خصوصیات اخلاقی و شناختی که نسبت به همسرتان پیدا کرده اید به مرحله عمل می رسد. اگر در این زمان صبور نباشید و مهارت های زندگی مشترک را فرانگرفته باشید و نتوانید نسبت به همسر و زندگی مشترکتان گذشت داشته باشید، تمام رویای شما در خصوص زندگی مشترک به کابوس تبدیل خواهد شد. در واقع شما با نگرش های مختلف وارد یک زندگی مشترک می شوید، در صورتی که با باید ها و نباید های زندگی مشترک آشنا نباشید با گذشت زمان به مشکل برمی خورید. برای این کار مهارت مشورت کردن را بیاموزید، مثلاً اگر تصمیم دارید وسایل خانه را جابه جا کنید در این مورد با همسرتان مشورت کنید زیرا او هم در همین خانه زندگی می کند و حق انتخاب دارد. اگر قرار است وسیله ای مثل مبلمان یا تخت خواب و یا … را خریداری کنید، حتماً با هم انتخاب کنید و برای خرید وسایل با هم مشورت کنید.

در زندگی خود لیستی از باید ها و نباید ها داشته باشید. بعضی از کار ها در زندگی ارزش احساسی بیشتری دارند و باید در اولویت قرار بگیرند. در این مورد با شریک زندگیتان صحبت کنید و برنامه زندگیتان را اولویت بندی کنید. مثلاً اگر شما علاقه زیادی به خرید لباس و کیف و کفش دارید، باید بتوانید در زندگی مشترک این علاقه را کنترل کنید و برای آن برنامه ریزی کنید و شرایط را بسنجید، گاهی اوقات ممکن است بهتر باشد به جای خرید پوشاک وسیله ای برای آشپزخانه بخرید و یا پول آن را برای خرید اتومبیل و یا خانه پس انداز کنید. برای پیشرفت زندگی خود باید از بعضی از موارد مورد علاقه خود صرف نظر کنید حتی ممکن است به خاطر کمبود فضا مجبور شوید با همسرتان کمد لباسرا به صورت مشترک برای لباس های خود استفاده کنید به همین خاطر مجبور هستید لباس هایی را که نیاز ندارید به انباری ببرید و یا برای هر فصل چیدمان جداگانه داشته باشید.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر