چگونه به کسی یا چیزی فکر نکنیم؟

ازدواج و زناشویی, بلاگ آبان ۵, ۱۳۹۷ آبان ۵, ۱۳۹۷


 چگونه به کسی یا چیزی فکر نکنیم؟

 

شما نمی توانید یک لحظه خجالت آور را از ذهن خود بیرون کنید. این گونه افکار مشترک هستند اما اگر ثابت شده اند که خیلی حواس را پرت می کنند، گام هایی وجود دارد که شما می توانید برای اینکه خود را از افکار ناخواسته برهانید بردارید. با قرار دادن توجه کامل خود بر این مقاله شروع کنید.

متد اول

مشارکت در توقف فکر

۱)افکار خود را بنویسید.

 

افکار شما، حواس شما را از فعالیت های روزانه پرت می کنند و باعث می شوند شما احساس ناخوشایندی، نگرانی یا دلواپسی کنید پس اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است که آنها را روی کاغذ بنویسید. تمام افکار نگران کننده خود را روی کاغذ بنویسید به ترتیب پر استرس ترینشان تا کم استرس ترین آن ها.

  • برای مثال، اگر به فکر کردن ادامه دهید، ممکن است کارتان را از دست بدهید، لیستی که نوشتید چیزی شبیه این به نظر می رسد: ۱-چگونه می توانم صورت حساب هایم را پرداخت کنم یا از بچه ام مراقبت کنم؟ ۲- چی میشه اگه نتونم کار جدیدی پیدا کنم؟ ۳- خیلی شرم آوره اگه نگهبان ها منو با جعبه ی متعلقاتم تا بیرون اداره اسکورت کنن!
  • شما تمرین تان را با کم استرس ترین فکر شروع خواهید کرد.

 

۲)فکر را تصورکنید.

 

در مکانی خصوصی بنشینید یا استراحت کنید. چشم هایتان را ببندید. موقعیتی را تصور کنید که شما ممکن است در آن وضعیت این گونه افکار استرس آور داشته باشید.

۳)از فکر کردن بایستید.

 

یک تایمر، ساعت یا هر زنگ دیگری را به مدت ۳ دقیقه تنظیم کنید. سپس روی افکار ناخواسته تان تمرکز کنید. وقتی که تایمر یا زنگ خاموش شد، داد بزنید “بسه”! این الگویی است که شما می توانید ذهن تان را از آن افکار خالی کنید سپس به یک فکر از قبل آماده شده فکر کنید. ( ساحل و ….). و ذهن خود را روی آن برای ۳۰ ثانیه ثابت نگه دارید یا به آن فکر کنید. اگر فکر ناراحت کننده ای در طول آن مدت به ذهن شما برمی گردد، دوباره داد بزنید ” بسه” !.

تمرین تمرکز یا یوگا می تواند  به آرام کردن و پاک کردن ذهن شما کمک کند.

  • وقتی که می گوئید “بسه” می توانید بایستید اگر دوست دارید یا با انگشت خود بشکن بزنید یا دست بزنید. این کارها فرمان”بسه” را محکم تر می کند و بیشتر در بین افکار شما می پرد.
  • به جای استفاده از یک تایمر، می توانید صدای فریاد خود را در نواری ضبط کنید در یک، دو و سه دقیقه فاصله و این ضبط را برای تمرین تمام کردن افکارتان استفاده کنید. وقتی که شما صدای ضبط شده خود را که می گوئید “بسه” را می شنوید، ذهن خود را در مدت ۳۰ ثانیه خالی کنید.

 

۴)تمرین کنید.

 

این تمرین را تا وقتی که افکار با دستور شما دور شوند تکرار کنید. بعد دوباره تمرین را امتحان کنید و این بار بین افکار خود با صدای نرمالی بپرید و بگوئید “بسه”. یکبار که صدای نرمال شما بتواند افکار شما را نگه دارد، با زمزمه کردن “بسه” امتحان کنید. در طول زمان، شما می توانید شنیدن “بسه” را در ذهن تان تصور کنید. دراین نقطه، شما باید قادر به نگه داشتن افکارتان در هر مکان و در هر زمانی که اتفاق می افتد باشید. یکبار که شما به این سطح از کنترل رسیدید، فکر بعدی لیست خود را انتخاب کنید و نگه داشتن افکار را روی آن ادامه دهید.

  • این روش افکار ناخواسته را فورا نگه نمی دارد. کاری که انجام می دهد کمک به آرام کردن این اندیشه هاست و به تدریج باعث کاهش اعتماد به نفس آنها می شود.
  • در این تمرین، باید قبول کرد که این افکار هستند در حال حاضر تا آنها را تحمل کنیم. افکار می توانند خیلی پریشان کننده و غم افزا باشند و هنگامی که شخصی نمی تواند آنها را کنترل کند این از همه چیز بدتر است. اما قبول این حقیقت که آنها اینجا و همین حالا هستند و کمتر مورد واکنش آنها قرار گیریم در واقع به دور شدن آنها کمک می کند.
  • با کامل کردن یک جدول سودوکو یا جدول کلمات متقاطع، حل کردن مشکلات پیچیده ریاضی یا دنبال کردن مجموعه ای از دستورالعمل ها برای انجام یک پروژه، ذهنیت خود را به چالش بکشید. تمرکز روحی که برای انجام دادن این گونه فعالیت ها می گذارید دیگر هیچ وقت یا انرژی روحی ای برای شما نمی گذارد تا به افکار مزاحم تان فکر کنید.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر