چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟(قسمت اول)

بلاگ, مد و زیبایی مهر ۲۵, ۱۳۹۷ مهر ۲۵, ۱۳۹۷


چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟(قسمت اول)

 

امروز نحوه ی پوشش و تیپ ظاهری به یک معضل برای اکثر خانم ها تبدیل شده است و گاهی آن ها را با یک نگرانی و بحران روبرو می کند. در واقع نوع پوشش شما نمایانگر شخصیت شما در مکان های مختلف است.

برای ظاهر شدن در هر مراسم و مکان پوشش بسیار مهم است. این که شما بتوانید برای هر مکان لباس و پوشش مناسب آن مکان را داشته باشید و بهترین ها را انتخاب کنید نوعی توانایی برای شما محسوب می شود.

در بعضی از مکان ها مثل دانشگاه و محیط های مذهبی لباس های رسمی تر نیاز است در حالی که در مراسم های خانوادگی و جشن ها باید لباس مناسب این مکان ها انتخاب شود. برای انتخاب یک پوشش مناسب باید به خوبی با خصوصیات فیزیکی،روانی و شخصیتی خود آشنا باشید. باید با رنگ پوست، فرم چهره، قد و اندام خود به خوبی آشنا باشید

و در هنگام انتخاب لباس برای خود به خوبی به این نکات توجه کنید.

تناسب فرم لباس و رنگ آن با پوست، فرم چهره و اندام شما آراستگی شما را افزایش می دهد و بر زیبایی شما موثر است. سعی کنید با خصوصیات رنگ های مختلف آشنا شوید

و متوجه شوید که رنگ هی سرد و گرم چگونه می توانند یک فرد لاغر اندام را چاق تر نشان دهند و یا یک انسان چاق را را لاغر اندام نشان دهند. رنگ ها حتی بر قد شما نیز موثر است.

شما با انتخاب آگاهانه رنگ ها می توانید قد کوتاه خود را بلند تر نشان دهید.

در مقابل نوع دوخت لباس های مختلف نیز می تواند در نمایش شما موثر باشد. بعد از آگاهی در مورد نوع و رنگ لباس باید با محیطی که قرار است وارد آن شوید آشنا باشید تا بتوانید مناسب با محیط پوشش مناسب داشته باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا پوشش های مختلف برای مکان های مختلف را بررسی کنیم و در پایان بتوانیم به راحتی برای خود پوشش مناسب را انتخاب کنیم.

انتخاب لباس برای مکان های مختلف

انتخاب لباس برای دانشگاه و مراکز علمی

انتخاب لباس برای مکان های آموزشی بسیار اهمیت دارد. پوشش این گونه محیط ها باید طبق اصول محیط مراکز علمی باشد. استفاده از مانتوهای مناسب از نظر نوع دوخت و رنگ و شلوار های جین ساده و مقنعه جزئی از قوانین این مراکز می باشد. لباس های بلند تر با رنگ های تیره تر مناسب این مکان ها هستند. همچنین در انتخاب نوع کفش و کیف و آرایش صورت نیز باید مناسب با این مکان ها باشد. توجه داشته باشید که اولویت اول در انتخاب لباس برای این مکان ها توجه و احترام  به قوانین این گونه مراکز است.

انتخاب لباس برای خانه

توجه به رنگ لباس ها در انتخاب آن ها بسیار موثر است. سعی کنید با توجه به رنگ پوست خود لباس هایتان را انتخاب کنید. اگر پوست گندمی و سبزه دارید از لباس هایی با رنگ روشن مانند سفید، کرمی و … استفاده کنید و در صورتی که پوستی سفید و روشن دارید،

بیشتر از رنگ های گرم مانند نارنجی، قرمز و ….. استفاده کنید. اگر رنگ لباس خود را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید، شکیل تر به نظر می آیید. برای منزل سعی کنید از لباس های راحت با رنگ های شاد استفاده کنید.

اگر شما  نوعروس هستید باید بیشتر از گذشته به لباس ها و پوشش منزل خود دقت کنید. علاوه بر لباس های روزانه شما توجه به لباس خواب نیز بسیار اهمیت دارد. ایجاد تنوع در انتخاب لباس های منزل در شادابی و روحیه شما موثر است.

گاهی اوقات در منزل لازم است دل را به دریا بزنید و از رنگ های مورد علاقه خود استفاده کنید، بدون این که سعی کنید لباس متناسب با پوست خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که اهمیت لباس منزل شما به اندازه لباس شما در مکان های دیگر است.

می توانید در انتخاب لباس های منزل خود از دوستان خود کمک بگیرید.

گاهی ایده های آن ها می تواند در انتخاب نوع پوشش شما موثر باشد و به شما کمک کند. خواهر و برادر و همسر شما نیز می توانند برای انتخاب لباس با شما به مراکز خرید بیایند  و در این مورد شما را همراهی کنند.

سعی کنید افرادی را که با شما هم سلیقه هستند با خود همراه کنید. همراهی با افرادی که از نظر سلیقه با شما متفاوت هستند، فقط شما را دچار تنش خواهد کرد.

انتخاب لباس برای مراسم تولد و سالگرد ازدواج

در بعضی از مراسم ها مانند جشن تولد ها و سالگرد ازدواج ها و یا مراسم های تعیین جنسیت فرزند از یک تم رنگی استفاده کنید.

مثلا می توانید برای مراسم تولد همسرتان از تم رنگی قرمز و سورمه ای و یا سفید و مشکی استفاده کنید.

تمامی رنگ های مکمل می توانند استفاده شوند. تمامی دیزاین تولد از تزیینات تا کیک تولد باید از این تم پیروی کند.

همچنین از تمامی دوستان خود بخواهید که لباس های خود را با این تم هماهنگ کنند.

حتی در هنگام انتخاب کادو تولد خود نیز این تم را رعایت کنید. سعی کنید در بیشتر جشن ها و مراسم ها با همسرتان هماهنگ باشید.

می توانید متناسب با لباس همسرتان لباس بپوشید.

مثلا اگر کت شلوار و جلیقه همسرتان مشکی است و پیراهن او سفید است. سعی کنید لباس مجلسی شما نیز ترکیب رنگی سفید و مشکی باشد.

این گونه هماهنگ تر و شکیل تر به نظر می رسید.

اگر شما دوشیزه هستید، سعی کنید در مراسم ها و جشن ها از لباس کوتاه استفاده کنید.

مدل این لباس ها باید با فرم اندام شما هماهنگ باشد. اگر اندام چاقی دارید از لباس های راستا با رنگ های تیره استفاده کنید و در صورتی که اندام لاغری دارید، باید لباس شما کمی از کمر جدا باشد و بیشتر از رنگ های روشن و گرم استفاده شود.

لباس کوتاه خود را با یک جفت کفش پاشنه بلند ست کنید. آرایش موهایتان در زیبایی شما بسیار موثر است.

اگر به تازگی نامزد کرده اید. لباس های بلند برای شما مناسب تر است. استفاده از لباس های بلند با رنگ های روشن ظاهر عروسانه شما را حفظ می کند. اگر کمر خوش فرمی دارید، گزینه های زیادی برای انتخاب لباس دارید.

رنگ های کرمی، شیری، طلایی و … می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. سعی کنید به عنوان یک نوعروس ظاهری ساده و آراسته داشته باشید.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر