چگونه با کودک خود درباره رابطه جنسی صحبت کنیم

خانواده مرداد ۱۹, ۱۳۹۷ مرداد ۱۹, ۱۳۹۷


چگونه با کودک خود درباره رابطه جنسی صحبت کنیم

 

اگر کودک شما سئوالاتی در رابطه با رابطه جنسی پرسید، آنها برای پاسخهای درست و صحیح آماده هستند. هرگز برای شروع کردن صحبت در مورد آن زود نیست- چگونه در مورد آن صحبت کنید را پیدا نمایید.

کودکانبه طور طبیعی در مورد بدنشان و دیگر افراد کنجکاو هستند. با پاسخ دادن به هر سئوالی که آنها می پرسند، شما به آنها کمک می کنید بدنشان، احساساتشان و احساسات دیگران را بفهمند. این مبنای خوبی برای ارتباط صریح و صادقانه در مورد رابطه جنسی و روابط، بزرگ شدن و بلوغ است.

صحبت کردن در مورد رابطه جنسی با کودکان باعث نمی شود که آنها به بیرون بروند و آن را انجام دهند. شواهد نشان می دهد کودکانی که والدینشان با آنها در مورد رابطه جنسی صحبت می کنند ، رابطه جنسی را در مراحل بعدی شروع می کنند و بیشتر احتمال دارد که از روش پیشگیری از بارداری استفاده کنند.

چه میزان باید به فرزندم در مورد رابطه جنسی بگویم؟

این بستگی به فرزند شما دارد. اگر آنها با پاسخ شما شاد به نظر می رسند و به دنبال آن سئوالی نمی پرسند، بهتر است به آنها اطلاعات کافی بدهید. اگر آنها سئوال بعدی را پرسیدند بیشتر به آنها اطلاعات دهید.

لازم نیست که به جزییات بپردازید. پاسخ ساده و کوتاه ممکن است کافی باشد. به طور مثال، اگر کودک سه ساله شما پرسید چرا او مانند برادرش آلت تناسلی ندارد،شما می توانید به او بگوئید که پسران در خارج آلت تناسلی دارند و دختران در داخل واژن دارند. این برای ارضا کردن کنجکاوی او کافی است.

دقیقا آنچه را که فرزند شما می خواهد بداند ، انجام دهید. برای مثال ، اگر آنها چنین سئوالی پرسیدند، ” بچه ها از کجا می آیند؟” ، آنچه را که آنها می پرسند مشخص کنید. آن را پیچیده تر از آنچه که باید باشد، نکنید.

شما می توانید با گفتن اینکه: “نوزادان در شکم زن رشد می کنند، و زمانی که آماده می شوند، به جهان می آیند” به سئوال آنها پاسخ دهید. این ممکن است کافی باشد.

اگر کافی نبود، سئوال بعدی کودک شما می تواند این باشد، “چگونه نوزاد در شکم زن قرار می گیرد؟” شما می توانید اینگونه پاسخ دهید: ” مرد یک بذر در آن قرار می دهد”. یا کودک شما ممکن است بپرسد، ” چگونه نوزاد از آن خارج می شود؟” شما می توانید اینگونه پاسخ دهید: ” از طریق مسر ویژه ایی در بدن زن به نام واژن بیرون می آیند”.

کودکان چه چیزی باید در مورد رابطه جنسی بدانند؟

آنها لازم است بدانند که صحبت کردن در مورد رابطه جنسی و روابط مطلوب است و شما خوشحال هستید که در مورد آن صحبت می کنید. آنها این را از طریق تن صدای شما و رفتارتان یاد خواهند گرفت هنگامی که شما در مورد رابطه جنسی صحبت می کنید، بنابراین سعی کنید از رابطه جنسی به عنوان یک موضوع عادی، روزمره صحبت کنید.

فراتر از رابطه جنسی، کودک شما نیاز دارد که موضوعات اصلی زیر را بداند:

تغییرات مورد انتظار در طول بلوغ-  یافتن اطلاعات بیشتر در مورد بدن دختران و پسران

چگونه بدن ها ساخته می شوند

چگونه بارداری اتفاق می افتد و چگونه پیشگیری از بارداری می تواند از آن جلوگیری کند- یافتن اطلاعات بیشتر در مورد باردار شدن

رابطه جنسی مطمئن و نحوه استفاده از کاندوم برای جلوگیری از عفونت های منتقله از راه جنسی (STIs)

کجا آنها می توانند اطلاعات و راهنماییهای در مورد رابطه جنسی و روابط  بدست آورند – یافتن اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری از بارداری رابطه جنسی، و اینکه خوب است همجنسگرا باشیم.

فرزند شما قبل از اینکه به بلوغ برسد باید درباره بلوغ بداند، در غیر این صورت آنها می توانند از تغییرات به وجود آمده دچار ترس یا شوکه شوند. یافتن اطلاعات بیشتر در مورد دختران و بلوغ و پسران و بلوغ.

دختران لازم است در مورد شروع پریود قبل از رسیدن به ۱۰ سالگی بدانند،و پسران باید در مورد تغییراتی که می توانند تا قبل از ۱۲ سالگی انتظار داشته باشند بدانند. هیچ دلیلی برای دختران و پسران برای یادگیری چیزهای مشابه وجود ندارد. به عنوان مثال، پسران می توانند در مورد پریود چیزهایی یاد بگیرند، و دختران می توانند در مورد نعوظ یاد بگیرند.

اگر فرزند شما در حال رسیدن به سنی است که در آن باید درباره بلوغ یا رابطه جنسی و روابط بداند، اما آنها درباره آن سؤال نمی کنند، از شرایط روزمره استفاده کنید تا منجر به مکالمه شود. به عنوان مثال، شما می توانید در مورد یک داستان در یک برنامه تلویزیونی صحبت کنید، و یا زمانی که شما تامپون یا پدهای بهداشتی را در فروشگاه می بینید در مورد پریود صحبت کنید.

به کودکتان بگویید که آنها در حال رشد هستند، برخی از تغییرات وجود خواهد داشت که برای همه اتفاق می افتد و شما می خواهید آنچه انتظار می رود را به آنها اطلاع دهید.

چرا کودک شما باید در مورد رابطه جنسی بداند؟

کودکان باید درمورد رابطه جنسی، بارداری، جلوگیری از بارداری و رابطه جنسی امن تر قبل از شروع هر گونه فعالیت جنسی بدانند. به این ترتیب آنها می دانند که باید به چه چیزی فکر کنند، مانند رابطه جنسی ایمن و انجام ندادن کارهایی که آنها نمی خواهند انجام دهند. به این ترتیب، آنها می توانند تصمیم گیری کنند که برای آنها مناسب است هنگامی که زمان آن می آید.

بیشتر افراد جوان در انگلستان رابطه جنسی را تا زمانی که آنها حداقل ۱۶ ساله می شوند انجام نمی دهند.

هر کس باید در رابطه با امنیت بیشتر از رابطه جنسی آگاه باشد، آیا آنها مستقیما، همجنس گرا ( مرد با مرد)، همجنس گرا ( زن با زن) یا دوجنسگرا هستند. زنان می توانند STI را به زنان منتقل کنند و مردان می توانند STI را به مردان منتقل کنند.

یک پاسخ آماده برای موقعیت های ناخوشایند داشته باشید

مهم نیست که شما چقدر در مورد رابطه جنسی صریح هستید، زمانیکه شما نیاز به پاسخ سریع برای مقابله با سوالات ناخوشایند دارید، به عنوان مثال، در صف فروشگاه یا در یک اتوبوس .

چیزهایی مانند این بگویید: ” این یک سئوال خوب است. اما من دوست دارم که در خانه در مورد آن صحبت کنیم،” یا ” این یک سئوال خوب است ، اما بهتر است به صورت خصوصی در مورد آن صحبت کنیم.” مطمئن شوید که بعدا صحبت کردن در مورد آن را به یاد خواهید داشت.

FPA برای والدین اطلاعات مفیدی دارد. کتاب  ‘Speakeasy: صحبت کردن با فرزندانتان در مورد رشد’ طرز صحبت کردن درباره نحوه نشستن و صحبت کردن با فرزندانتان درباره بلوغ، جنس و روابط را در یک سن مناسب را می دهد. این برای والدین با کودکان در هر سنی مناسب است.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر