چگونه با شوهر و فرزندانمان در خانه رفتار کنیم؟

خانواده مهر ۳, ۱۳۹۷ مهر ۳, ۱۳۹۷


یک خانواده شاد از یک زن و یک مرد به عنوان زن و شوهر تشکیل شده است که به خوبی می توانند یکدیگر را شاد کنند و این شادی را به فرزندانشان منتقل کنند. البته فراموش نکنیم که باید تعادل را در ابراز شادی خود حفظ کنیم.

در واقع وجود یک زن مومن و یک مرد متعهد در یک زندگی ضروری است تا به راحتی بتوانند به نقش های زن و شوهری و پدر و مادری خود عمل کنند و از فرزندانشان مراقبت کنند تا بتوانند مسیر درست زندگی خود را بیابند.

اگر زن و شوهر به یکدیگر و زندگیشان متعهد نباشند هرگز زندگی مشترک و فرزندانشان به موفقیت و پیشرفت نخواهند رسید. تربیت فرزندان موفق در گرو یک رابطه عشقی موفق بین زوجین است. برای یک رابطه موفق باید به عنوان خانم خانه یک برنامه ریزی کامل و موفق برای یک روز خود داشته باشید.

در برنامه ریزی روزانه در صورتی که به همه جنبه ها توجه شود، همه اعضای خانواده به خواسته ها و هدف های خود می رسند. هدف از این نوشته راهنمایی بانوان برای دستیابی به یک رابطه فوق العاده موفق با همسر و فرزندانشان است. در ادامه با ما همراه باشید.

نمونه یک برنامه ریزی موفق

برای تمامی کار های روزانه خود برنامه ریزی داشته باشید. با این کار شما می توانید زمان خود را مدیریت کنید و کار های بیهوده روزانه خود را حذف کنید و به جای آن زمان بیشتری را برای رسیدگی به امورات همسر و فرزندانتان اختصاص دهید. در ادامه به معرفی یک برنامه موفق جهت تنظیم و بهبود روابط خانواده می پردازیم.

۷ تا ۷:۳۰ دقیقه صبح: با به صدا در آمدن زنگ هشدار گوشی خود از خواب بیدار شوید در ابتدا همسرتان که در کنار شما خوابیده است ببوسید و از رخت خواب به طرف دستشویی حرکت کنید. صورت خود را بشویید و مسواک بزنید. بعد از آن دوش مختصری بگیرید و  لباسی مناسب بپوشید و به سراغ میز آرایش خود بروید صورت خود را آرایش کنید و عطر مخصوص خود را بزنید. کمی از آیینه فاصله بگیرید و آراستگی ظاهر خود را چک کنید.

مطمئن شوید که برای دلربایی از اهل خانه آماده شده اید. از این که همسر و فرزندان شما همسر و مادری مثل شما دارند به خود افتخار کنید آراسته بودن شما به همسر و فرزندانتان برای شروع یک روز کاری انرژی فوق العاده ای خواهد داد. زیبایی شما نتیجه اثر بخشی در روحیه شما و خانواده شما دارد. پس هرگز از آن غافل نشوید و به آن اهمیت دهید.

۷:۳۰ تا ۸ صبح: صبحانه مورد علاقه فرزندان و همسرتان را آماده کنید و با تمام انگیزه و عشق خود میز صبحانه را بچینید. فراموش نکنید که صبحانه از مهم ترین وعده های غذایی است و هرگز نباید آن را نادیده بگیرید.

پس از آماده شدن صبحانه به اتاق فرزندانتان بروید در حالی که در آرامش خواب هستند آن ها را ببوسید و با نوازش مادرانه فرزندانتان را از خواب بیدار کنید. آن ها را به دستشویی ببرید تا صورت خود را بشویند و مسواک بزنند بعد از آن به میزی که برایشان چیده اید اشاره کنید و از آن ها بخواهید که به سمت میز حرکت کنند.

در حالی که با فرزندانتان صبحانه می خورید با آن ها صحبت کنید و انرژی زیادی برای ادامه روز در اختیار آن ها بگذارید. پس از اتمام صبحانه لباس های آن ها را بپوشانید و برای میان وعده آن ها خوراکی مختصری آماده کنید با این کار یک تغذیه سالم در اختیار فرزندانتان قرار داده اید. پس از آن فرزندانتان را ببوسید و آن ها را برای رفتن به مدرسه راهی کنید.

۸ تا  ۸:۳۰ صبح: هم اکنون ثانیه ها در اختیار شماست تا لحظات عاشقانه ای با همسرتان خلق کنید. فوراً به اتاق خوابتان بروید و به صورت همسرتان که با آرامش در رخت خواب خوابیده است، نگاه کنید و در ذهنتان برای بیدار کردنش نقشه بکشید.

روی رخت خواب در کنارش بنشینید و صورت مردانه اش را نوازش کنید سپس پیشانی و گونه هایش را ببوسید و در حالی که صورتش را نوازش می کنید او را از خواب بیدار کنید همدیگر را محکم در آغوش بگیرید و ببوسید. چند دقیقه با همین وضعیت در آغوش هم باقی بمانید این کار شما را برای فعالیت های روزانه آماده می کند و انرژی زیادی در اختیار شما قرار می دهد. بعد از آن منتظر بمانید تا همسرتان دوش صبحگاهی بگیرد و او را به میزی که عاشقانه برایش چیده اید راهنمایی کنید.

سعی کنید در کنار خوردن صبحانه با یکدیگر شوخی کنید و از لحظات خود لذت ببرید چایی خوش عطر و بوی خود را که عطرش در آشپزخانه پیچیده است را در فنجان بریزید و در کنار هم از خوردن آن لذت ببرید. در حالی که همسرتان در حال آماده شدن و پوشیدن لباس های خود است دکمه های پیراهنش را ببندید و کمک کنید کتش را تن کند. بعد از آن تا دم در او را همراهی کنید و او را در آغوش بگیرید و ببوسید و او را برای رفتن به محیط کار همراهی کنید.

۸:۳۰ تا صبح۱۰:۳۰: الان زمان آن فرا رسیده که کار های منزل را سرو سامان دهید. در ابتدا منزل را تمیز کنید و ظرف ها را بشویید اتاق خواب خود و فرزندانتان را تمیز کنید و بعد از نظافت منزل برای طبخ یک غذای فوق العاده به آشپزخانه بروید. غذای مورد علاقه همسر و فرزندانتان را با عشق آماده کنید و بعد از آن برای خرید های منزل خانه را ترک کنید. سعی کنید امورات منزل را قبل از ورود همسر و فرزندانتان سازماندهی کنید تا بعد از ورود آن ها تمام وقت خود را صرف رسیدگی به امورات آنها کنید و در کنارشان باشید.

۱۰:۳۰ تا صبح۱۲:۳۰: این زمان در اختیار شماست تا به کارهای مورد علاقه خود بپردازید. مثلا در این زمان به باشگاه بروید و ورزش کنید با این کار شما از نظر روحی و جسمی آماده می شوید و سلامت خود را تضمین می کنید. تناسب اندام شما در زندگی زناشویی اهمیت بسیاری دارد به علاوه ورزش در شادابی چهره شما موثر است. زمانی که شما به سلامتی و زیبایی خود اهمیت می دهید به آسانی می توانید به اطرافیان خود اهمیت بدهید.

۱۲:۳۰ تا  صبح۲: فرزندان شما پس از یک فعالیت سنگین روزانه به منزل بر میگردند. به استقبال آن ها بروید و محکم در آغوششان بگیرید و آن ها را ببوسید به آن ها خسته نباشید بگویید و آن ها را به یک نوشیدنی خنک خانگی دعوت کنید. بعد از آن به آن ها کمک کنید تا لباس هایشان را عوض کنند و دست و صورت خود را بشویند. با فرزندانتان در مورد این که چگونه روز خود را گذراندند و چه موفقیت هایی را به دست آوردند صحبت کنید و بعد آن با فرزندانتان غذا بخورید. آن ها بعد از گذراندن یک روز پر فعالیت به غذای خوشمزه شما برای دریافت انرژی نیاز دارند.

۲ تا ۴ بعدازظهر: در این زمان همسر شما پس از گذراندن یک روز پر کار به خانه بر می گردد. گاهی ممکن است او به حدی خسته باشد که نیاز به احیا شدن داشته باشد. خود را برای روبرو شدن با او و برطرف کردن خستگی هایش آماده کنید. لباس زیبایی به تن کنید و آرایش زیبایی انجام دهید و موهای خود را آراسته کنید و خود را برای دلبری از او آماده کنید. زیبایی ظاهری شما برای همسرتان وسوسه انگیز است و برای برطرف کردن خستگی همسرتان معجزه می کند. زمانی که زنگ در به صدا در می آید به استقبال همسرتان بروید، او را در آغوش بگیرید و حسابی او را ببوسید. تمام ساعاتی که در خانه نبوده و از او دور بوده اید را جبران کنید. او را به نوشیدن یک چای گرم و یا نوشیدنی خنک دعوت کنید و هرگز از اتفاقاتی که در روز افتاده از او سوال نکنید و یا درباره مشکلات به او گله نکنید. این زمان را فقط به استراحت او اختصاص دهید نه چیز دیگر.

۴تا ۶ بعدازظهر: در حالی که همسرتان در حال استراحت و رسیدگی به کار های خود است. وقت خود را صرف رسیدگی به امور فرزندان کنید و فعالیت های مرتبط با مدرسه آن ها را کنترل کنید. و در مورد آرزوهایشان با آن ها صحبت کنید.

۶ تا ۸ بعد از ظهر: وقت آن رسیده است که با یک عصرانه بی نظیر همسر و فرزندانتان را دور هم جمع کنید و با یکدیگر صحبت کنید و مسایل زندگیتان را با یکدیگر مطرح کنید، رویدادهای روزتان را به اشتراک بگذارید و با یکدیگر از ته دل بخندید و لحظه های خود را ثبت کنید. گاهی اوقات می توانید با هم به تماشای فیلم مورد علاقه خود بنشینید و یا با فرزندانتان سرگم بازی و تفریح خانوادگی شوید می توانید گاهی برای تفریح به پارک یا مکان های تفریحی بروید.

۸ تا ۱۰ بعد از ظهر: در این زمان شام مختصری را در کنار یکدیگر میل کنید و با همسرتان فرزندانتان را برای خواب آماده کنید. سعی کنید فرزندانتان را تا اتاق خواب همراهی کنید و قبل از خواب برای فرزندانتان قصه بگویید، سپس منتظر بمانید تا کاملا به خواب روند آن ها را ببوسید و از اتاقشان خارج شوید.

۱۰ شب: از این لحظه تا صبح زمان در اختیار شما و همسرتان است. تا در کنار یکدیگر قرار بگیرید و با یکدیگر صحبت کنید. در مورد تمام اتفاقاتی که در طول روز برایتان اتفاق افتاده است صحبت کنید. فراموش نکنید که همسرتان مناسب ترین فرد برای شنیدن صحبت های شماست با او درد و دل کنید و نیاز ها و خواسته های خود را به او توضیح دهید. برای زندگی مشترکتان و آینده فرزندانتان برنامه ریزی کنید. بعد از آن همدیگر را در آغوش بگیرید و حسابی ماساژ دهید تا خستگی های روزانه خارج شود. در این زمان از بوسه های عاشقانه و دلبری های زنانه غافل نشوید. می توانید برای یک رابطه جنسی عاشقانه برنامه ریزی کنید و شب خود را رویایی کنید.

فرزندان

برای مطالب بیشتر  و جدید تر هر روز به سایت ما سر بزنید عروس خانم

چگونه با شوهر و فرزندانمان در خانه رفتار کنیم؟

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر