مشکلات بهداشتی مرتبط با ناخن های بلند

بلاگ, مد و زیبایی خرداد ۱۶, ۱۳۹۷ خرداد ۱۶, ۱۳۹۷


مشکلات بهداشتی مرتبط با ناخن های بلند

ناخن های بلند همواره با ظرافت و زیبایی همراه بوده اند اما اگر به درستی نگهداری نشوند، می توانند باعث بیماری ها و سایر مشکلات بهداشتی شوند.

تحقیقات اخیر توسط انجمن بیماری های عفونی آمریکا نشان داد ناخن هایی که بیش از ۳ میلیمتر بلندتر از نوک انگشت هستند، دارای باکتری های مضر و مخمر زیر آنها می باشند. این مطالعه همچنین نشان می دهد که اکثر مردم دست خود را به اندازه کافی نمی شورند تا از شر تمام میکروب ها زیر ناخن ها خلاص شوند. طبق گفته دکتر Carol A، Kauffman، همکار نویسنده این مطالعه، مردم باید حداقل ۱۵ ثانیه دستان خود را بشورند و زیر ناخن ها را برای از بین بردن میکروب های ناشناخته تمیز کنند.

هر روز دستان شما با صدها اشیا در تماس است و شما از آنها برای پخت و پز و خوردن استفاده می کنید. ناخنهای بلند ممکن است باعث ایجاد تعدادی از مشکلات بهداشتی شوند، زیرا آنها جای مناسب برای میکروب ها و چرک هستند. کارشناسان بهداشتی معتقدند که ناخن ها باید کوتاه شوند و تمیز نگه داشته شوند.

بسیاری از زنان ترجیح می دهند ناخن های خود را با رشد طبیعی آنها و یا با استفاده از پیشرفت های مصنوعی بلند نگه دارند. مهم است که در مورد خطرات بالقوه ای که با ناخن های بلند همراه هستند مطلع شوید و از احتیاط های لازم برای اطمینان از مراقبت خوب ناخن های خود اطمینان حاصل کنید.

در اینجا برخی از دلایلی که ناخن های بلند برای سلامتی بد هستند، وجود دارد:

 • هنگامی که ناخن هایتان توسط زیپ ، پنجره ها یا دیگر اشیاء زخمی می شوند، می توانید به خودتان آسیب برسانید.
 • هنگام نوشتن با ناخن های بلند، می توانید انگشتان خود را فشار دهید.
 • ناخنهای مصنوعی مستعد به عفونت هستند اگر بیش از حد بلند باشند.
 • استفاده از دستانتان برای خوردن غذا، زمانی که ناخن های بلند دارید، می توانید باکتری ها و سایر عوامل عفونی را وارد سیستم شما کند.
 • شما باید به طور مداوم در مورد حفظ و نگهداری ناخن های خود نگران باشید.
 • شما می توانید به طور تصادفی به خودتان با ناخن ها یا خراش دادن پوست خود صدمه بزنید.
 • برای شما گرفتن هر چیزی دشوار است ، در نهایت به دلیل تلاش برای نشکستن ناخن های خود چیزهای زیادی را حذف می کنید.

 چگونه ناخن های بلند را حفظ کنیم؟

اگر مجبور هستید ناخنهای بلند داشته باشید، مهم است که آنها را سالم نگه دارید. در اینجا چند نکته برای کمک به حفظ ناخن های شما وجود دارد:

 • از ناخن های خود برای باز کردن اشیائی که می تواند بخشی از ناخن شما را از بین ببرد، و آن را تیز و خطرناک کند استفاده نکنید.
 • اطمینان حاصل کنید که هنگام آشپزی، تمیز کردن و شستن برای جلوگیری از تجمع باکتری ها زیر ناخن ها از دستکش استفاده می کنید.
 • از خوردن ناخن خود اجتناب کنید، زیرا عادت بدی است که اجازه می دهد میکروب ها وارد بدن شما شوند.
 • تمیز کردن بستر ناخن و اغلب کوتیکولها و به طور مرتب از ضد عفونی کننده استفاده کنید.
 • خوردن یک رژیم غذایی مغذی حاوی کلسیم، پروتئین و ویتامین ها، به منظور حفظ سلامتی ناخن ها.
 • آب بیشتری بخورید تا ناخن هایتان هیدراته نگه داشته شوند.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر