مزایای ورزش برای نوجوانان

بلاگ, خانواده شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ شهریور ۱۴, ۱۳۹۷


مزایای ورزش برای نوجوانان

آیا نگران عدم علاقه نوجوان خود به ورزش هستید؟ آیا احساس می‌کنید که نوجوان شما به اندازه شما فعال نیست؟ خب، نگران نباش. این مساله‌ای است که اکثر والدین امروزه با آن مواجه هستند.

ورود نوجوان به ورزش یک چالش بزرگ در این روزها است. با حواس‌پرتی مثل کنسول‌های بازی و دیگر فعالیت‌های آنلاین، ممکن است نوجوان شما اقدام به بازی در فضای باز نکند.

فعالیت‌های ورزشی سازمان‌یافته و فعالیت‌های فیزیکی می‌تواند مزایای بسیاری برای کودکان و نوجوانان فراهم کند. تجربیات مثبت نشان می دهد که ورزش و سبک زندگی فعال می‌توانند نقش مهمی را در زندگی یک فرد جوان به همراه داشته باشند.

در مرکز بهداشتی دانشگاه میسوری، گروه پزشکی نوجوانان را تشویق می¬کند تا در ورزش و سایر فعالیت های بدنی منظم شرکت کنند. ورزش جسمانی برای ذهن، بدن و روحیه مناسب است. تیم های ورزشی به پاسخگویی نوجوانان، تعهد، رهبری و مهارت های دیگر کمک می کنند.
ورزش کردن نیاز به زمان و انرژی زیادی دارد. بعضی افراد ممکن است فکر کنند این امر دانشجویان ورزشکار را از کارهای مدرسه منحرف خواهد کرد. به هر حال، ادعای مقابل صحیح است. ورزش نیاز به حفظ، تکرار و یادگیری دارد مهارت هایی که مستقیما مربوط به کار گروهی می باشند.

آموزش ورزش تیمی و مهارت های حل مساله

او یاد خواهد گرفت که چطور با اعضای تیمش هم‌کاری کند.

او همچنین یاد خواهد گرفت که به جای فکر کردن درباره عملکرد فردی خود، منافع کل تیم را در اولویت قرار دهد. درواقع، جنگیدن برای یک هدف مشترک با گروهی از بازیکنان و مربیان به نوجوان یاد می‌دهد که چطور کار گروهی بسازد و به طور موثر برای حل مشکلات ارتباط برقرار کند. این تجربه به هنگام مواجهه با مشکلات در محل کار یا در خانه مفید است.

مزایای بهداشت فیزیکی ورزش

واضح است که ورزش می‌تواند به نوجوان کمک کند به اهداف تناسب اندام خود برسد و یک وزن سالم داشته باشد. با این حال، آن‌ها همچنین به تصمیم¬گیری سالم تشویق می‌کنند مانند سیگار نکشیدن. ورزش همچنین دارای مزایای بهداشتی پنهان مانند کاهش احتمال ابتلا به پوکی استخوان یا سرطان پستان در طول زندگی است.

تقویت خودکفایی در حال افزایش

تماشای کار سخت و رسیدن به اهداف اعتماد به نفس نوجوان را افزایش می‌دهد. رسیدن به یک هدف ورزشی، او را تشویق می‌کند به اهداف دیگری برسد که تنظیم کرده‌است. این یک فرآیند یادگیری ارزشمند و هیجان‌انگیز است.

کاهش فشار و تنش با ورزش

ورزش کردن یک روش طبیعی برای کم کردن و رها کردن استرس است. همچنین می‌تواند با دوستان جدیدی آشنا شود که می‌توانند به عنوان یک سیستم حمایتی در آنجا حضور داشته باشند. زمانی که تحت فشار هستید و یا استرس دارید، هم‌تیمی خود را صدا بزنید، به سالن ورزش بروید تا صحبت کنید و آن را بازی کنید.

تقویت بنیه

زمانی که نوجوان شما تمرین می‌کند تا ورزش کند، او به طور مداوم بنیه خودش را خواهد ساخت. ورزش به نوجوان شما کمک می‌کند تا از نظر فیزیکی فعال بمانند. نوجوان شما به

زودی از این جلسات تمرین ورزشی لذت خواهد برد. ورزش واقعی نیز راهی خوب برای افزایش سلامت روانی نوجوان است.

مربی بعنوان الگواغلب مربیان به عنوان الگو برای نوجوانان عمل می‌کنند. ممکن است نوجوان شما به حرف شما گوش ندهد، اما احتمالش کم هست که او به مربی خود جواب ندهد. مربی در مورد اهمیت انضباط در زندگی به او آموزش خواهد داد.

مدیریت زمان

زمانی که نوجوان شما در ورزش دخیل می‌شود، او شروع به مدیریت زمان خود خواهد کرد. نوجوان شما سعی خواهد کرد بین مطالعات و ورزش تعادل برقرار کند و پس از یک برنامه روتین و استفاده موثر از زمان خود شروع خواهد کرد. علاوه بر این، او یک روح رقابتی توسعه خواهد یافت.

نوجوان شما از بازی کردن یک یا چند ورزش زیر بسیار بهره‌مند خواهد شد:

بسکتبال، کریکت، فوتبال، ورزش پهلوانی،تنیس، بدمینتون، والیبال.

چند نکته بهداشتی برای یادآوری:

هنگامی که او ورزش می کند، نوجوان شما به تغذیه بیشتری نیاز دارد. در اینجا چند مورد را می گوییم که باید در ذهن داشته باشید:
• نوجوان شما باید مایعات بیشتری مصرف کند در هنگام انجام یک بازی ورزشی در مقابل نور خورشید بمنظور جلوگیری از کمبود آب یا گرمازدگی.
• نوشیدنی‌های ورزشی مناسب را پیدا کنید.

• مطمئن شوید که نوجوان شما لوازم ورزشی مناسب و لباس مناسب به تن دارد.
• مطمئن شوید که نوجوان شما رژیم غذایی متعادل به منظور بالا نگه داشتن نیازهای انرژی بالا از فعالیت ورزشی دارد.

• قبل از اینکه نوجوان شما به ورزش برود، چیزی برای خوردن به او بدهید که هنوز هم غذایی باشد و انرژی زا باشد.

ورزش می‌تواند نقش حیاتی در رشد و رشد کلی نوجوان شما بازی کند . نوجوان خود را تشویق کنید که ورزش خود را انتخاب کند . مراقب باشید و ببینید چگونه با فعالیت‌های جدید خود مقابله می‌کند . برای تشویق و حمایت از او به آنجا بروید ! آیا شما نوجوان خود را به ورزشی معرفی کرده‌اید؟ چگونه بر سلامت کلی و رشد او تاثیر گذاشت؟ لطفا تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر