فواید یوگا

بلاگ, سلامت شهریور ۱۷, ۱۳۹۷ شهریور ۱۷, ۱۳۹۷


افرادی که تمرینات یوگا را شروع می کنند معمولا بعد از چند هفته مزایا و اثرات مثبت این تمرینات را در خود احساس می کنند. تحقیقات نشان داده که افراد بعد از تمرینات یوگا تمام احساسات خستگی روحی و جسمی از آنها دور می شود

و احساس شادابی و نشاط زیادی می کنند و همچنین افراد مسن در دوره تمرینات احساس جوانی دارند و با تقویت عضلاتشان احساس قدرت بیشتر دارند و سلامتیشان به نسبت قبل تمرینات افزایش پیدا می کند. یوگا فقط یک ورزش نیست بلکه یک راه درمانی برای جسم و روح هست.

فواید جسمی

بیشتر کسانی که  تمرین های مدیتیشن و آرام بخشی یوگا را دنبال می کنند، متوجه شده اند که دردهای مزمنی مانند کمر درد، آرتریت و سر دردی که داشتند کاهش یافته است.

این تمرینات با تقویت عضلات و همچنین کمک به حالت صحیح بدن باعث افزایش توانایی افراد در انجام کار های روزانه بدون احساس درد و یا ناراحتی در عضلات دارند.

 دیگر فواید یوگا عبارتند از:

  • افزایش انعطاف پذیری بدن
  • افزایش قدرت وتوان عضلانی
  • بهبود تنفس، انرژی و شادابی
  • حفظ تعادل در سوخت و ساز بدن
  • کاهش وزن
  • سلامتی قلب و سیستم گردش خون
  • بهبود عملکرد ورزشی
  • محافظت از آسیب دیدگی

فواید روحی روانی

علاوه بر فواید جسمی یوگا، یکی از بهترین فواید آن کمک به شما در کنترل استرس است که اگر کنترل نشود اثرات مخربی بر بدن و روح و روان انسان دارد.

روزانه افراد زیادی برای بیماری هایی مانند درد کمر، گردن اختلال خواب، سر درد و عدم تمرکز که همه از استرس نشات می گیرند، به پزشکان و متخصصان مراجعه می کنند.

ورزش یوگا می تواند در ایجاد مهارت مقابله با استرس و همچنین مثبت اندیشی در زندگی بسیار موثر باشد.

ترکیب مراقبه و تنفس در یوگا می تواند به بهبود وضعیت روحی و روانی افراد کمک کند. انجام تمرینات یوگا به طور منظم باعث آرامش روحی و ذهنی، آمادگی جسمانی، آزاد شدن از استرس، باعث رهایی ذهن از افکار منفی و حتی باعث افزایش هوشیاری افراد می شود.

در حالی که بیش از ۱۰۰ نوع متفاوت از کلاس ها و مدرسه های یوگا وجود دارد اما بیشترین تمرینهایی که در این کلاس ها انجام می شود شامل تمرینات هوازی، مدیتیشن، حرکات یوگا که شامل حرکات کششی و انعطاف پذیری ماهیچه ها می باشد.

شروع تمرینات یوگا برای مبتدیان

از آنجایی که انواع مختلفی از تمرینات یوگا وجود دارد، برای هر کسی شروع این تمرینات آسان خواهد بود. بیش از ۱۰۰ نوع یوگا وجود دارد؛ بعضی از اونا سبک تند و سریعی دارند ولی اکثرا سبک ملایم و آرامی دارند.

مثال هایی برای انواع مختلف سبک یوگا:

هاتا: اساس حرکات این سبک از یوگا است و شامل ترکیبی از حرکات اصلی با تنفس است.

یین یوگا: این نوع یوگای آرام که هدف آن تقویت بافت های پیوندی مانند تاندون ها است، مکمل سبک هایی از یوگا که تمرکز بر عضلات دارند (مانند اینگار) است.

 Vinyasa (وین یاسا): شامل یک سری حرکات آرام و پیوسته است که باعث منظم شدن تنفس با حرکات می شود.

قدرتی: حرکات سریع و با شدت بالا که باعث تقویت عضلات می شود.

Ashtanga (آشتانگا): یک نوع یوگای سنتی که مجموعه ای از حالت های یوگا که با تکنیک تنفس خاصی همراه است.

Bikram (بیکرام): این سبک که به نام «یوگای گرم» شناخته می شود، مجموعه ای از ۲۶ حالت حرکتی چالش برانگیز است که در یک اتاق گرم با دمای بالا انجام می شود.

Lyengar (اینگار): یک نوع یوگا است که در ان از یک تکیه گاه مانند بلوک، بند و صندلی برای کمک به حرکت بدن در حالت تراز مناسب استفاده می شود.

تمرینات را شروع کنید

کلاس های یوگا بهترین راه برای شروع این ورزش هستند حتی اگر در حال حاضر آمادگی کامل را داشته باشید. علاوه بر استادیوم های مخصوص یوگا، کلاس های یوگا به طور گسترده در باشگاه های سلامتی، مراکز عمومی و چشمه ها و سالن های آب گرم برگزار می شوند.

بسیاری از این مکان ها، برای آشنایی افراد با اساس و سبک یوگا،  کلاس های مقدماتی و یا ملایم یوگا را برای تمام سنین برگزار می کنند.

یوگا را شروع کنید، مطمعن باشید از علاقه ای که به این ورزش پیدا خواهید کرد متعجب می شوید.

از آنجایی که یوگا و کایروپراکتیک هر دو بر حالت طبیعی و سلامتی بدن تاکید دارند، محققان معتقدند که بسیار شبیه به هم هستند.

بسیاری از پزشکان برای دردهای مزمن ماهیچه ها مخصوصا دردهای ناحیه کمر یوگا را به بیماران تجویز می کنند و همچنین روانشناسان این ورزش را برای آرامش اعصاب و روان، دوری افراد از استرس و برای ایجاد یک تحول بسیار خوب و مفید در زندگی افرادی که دچار روزمرگی شده اند توصیه می کنند.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر