زمان پس از زایمان خطرناک تر از آنچه هست که فکر می کنید، چه باید بکنید؟

ازدواج و زناشویی, بلاگ اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷


به محض این که بازدید کنندگان به اتاق زایمان می رسند،هر یک از اعضای خانواده عجله می کنند تا عکسی از نوزاد تازه متولد شده و کوچک را بگیرند و بحث بر سر اینکه نوزاد تازه متولد شده بیشتر شبیه پدر بزرگ است یا مادر بزرگ. این نوزاد زیبا فورا به مرکز توجه همه افراد تبدیل می شود، در حالی که مادر به طور ناگهانی دوم می شود. در سال های اخیر این روند مشابه نیز به آرامی روش خود را به دارو داده است. دلارهای تحقیقاتی عمدتا بر نتایج بهبود نوزادان تمرکز داشته اند، در حالی که ما فرض می کردیم مادران خودشان خوب بودند. مرگ و میر نوزادان همیشه کم است ، که فوق العاده است ; اما تحلیل اخیر توسط CDC نشان داد که مادران در ایالات متحده میزان مرگ و میر بیشتری در روزها و ماههای پس از زایمان نسبت به بسیاری از کشورهای توسعه یافته دارند و این میزان در ۲۰ سال گذشته روند بالاتری داشته است. نگران کننده ترین بخش یافته ها این بود که تا ۶۰٪ موارد مرگ و میراحتمالا قابل پیشگیری بود. بیمارستان ها در سرتاسر کشور به شدت تلاش می کنند تا سیستم ها را بهبود ببخشند، اما به عنوان یک بیمار، شما می توانید اقداماتی را برای کاهش خطرات خود نیز انجام دهید.
یک حاملگی سالم با یک مادر سالم شروع می شود. بسیاری از علل مرگ و میر پس از زایمان با بیماری های اصلی مانند بیماری های قلبی، فشار خون بالا، دیابت، افسردگی، سوء مصرف مواد و چاقی همراه هستند. ملاقات با دکتر قبل از اینکه باردار شوید جهت بهینه سازی سلامتتان برای بارداری سالم وبهبود پس از زایمان بسیار مهم است.
علت اصلی مرگ و میر پس از زایمان هموراژ (خونریزی بیش از حد) است که شناخته شده نیست و به سرعت به اندازه کافی درمان می شود. دکتر رحم شما را ماساژ داده و اکسی توسین را از طریق IV بعد از زایمان به شما میدهد، که به کاهش خونریزی پس از زایمان کمک می کند. به عنوان یک بیمار، شما نمی توانید به طور کامل از خونریزی پس از زایمان جلوگیری کنید، اما می توانید از علائم آگاه بوده و آماده باشید. با ارائه دهنده خود چک کنید که آیا بیمارستان شما پروتکل خونریزی دارد تا از شما زمانی که در بیمارستان هستید محافظت کند. هرچند، خونریزی ممکن است تا دو هفته بعد از زایمان اتفاق بیفتد. مومی شدن ( به شکل موم) برای خونریزی شما عادی است و برای چند هفته پس از زایمان از بین می رود، اما اگر خونریزی شدید شود و شما شروع به خیساندن پد های بزرگ بیش از یک بار در ساعت کنید، این می تواند نشانه ای از خونریزی پس از زایمان با تأخیر باشد. شما باید با تامین کننده خود تماس بگیرید یا به بیمارستان بروید.
عفونت عامل بعدی مرگ است. چاقی و دیابت عوامل خطر برای عفونت بعد از زایمان هستند. به حداقل رساندن افزایش وزن و به خوبی کنترل کردن دیابت می تواند خطر ابتلا به عفونت های پوستی و رحمی را کاهش دهد. یکی دیگر از علل مرگ و میر ناشی از عفونت آنفولانزا است، بنابراین تزریق واکسن آنفلوآنزا و شستن دستها اغلب نه تنها نوزاد شما ، بلکه خود شما را نیز به خوبی محافظت می کند. چرکی شده (واکنش تهدید کننده ی زندگی توسط بدن به عفونت) علت دیگری است. نشانه های چرکی شدن عبارتند از تب، ضربان قلب بالا و فشار خون پایین. شما نیاز به تأیید دارید که بیمارستان شما یک پروتکل برای تشخیص و درمان چرکی شدن را دارد.
بیماری قلب سومین علت مرگ و میر پس از زایمان است. مشکلات قلبی در دوران بارداری می تواند در حقیقت مشکل ساز باشد زیرا بسیاری از علائم مرتبط با آن نیز علائم حاملگی رایج و معمول هستند مانند تورم یا مشکل تنفس. اگر دچار درد قفسه سینه، تپش، مشکل تنفس در هنگام دراز کشیدن، سردرد شدید (به ویژه اگر با تغییرات بینایی همراه است) یا سرفه کردن خون هستید، باید با پزشک خود تماس بگیرید یا بلافاصله به اورژانس بروید. اگر به بیمارستان برمیگردید، بسیار مهم است که به بیمارستانی منتقل شوید، که در آنجا زایمان خود را انجام دادید تا پزشکان به سوابق شما دسترسی پیدا کنند. اگر نمی توانید به بیمارستان اصلی خود بازگردید، دستورالعمل های ترخیص خود را از بیمارستانی که بودید بردارید. عدم دسترسی به سوابق کامل پزشکی یکی از مسائل مهم مرتبط با مرگ و میر پس از زایمان ناشی از بیماری قلبی است.
چهارمین عامل اصلی مرگ، مسائل بهداشت روان است. این امر به ویژه قلب من را می شکند؛ زیرا این مرگ ها بسیار قابل پیشگیری به نظر می رسند. اما مشکلات واقعی که باعث آنها می شود – مانند افسردگی پس از زایمان، سوء استفاده شریک و سوء مصرف مواد – اغلب پیچیده و به ندرت با مداخله ساده حل می شوند. استیگما در اطراف افسردگی پس از زایمان به آرامی کاهش می یابد، اما هنوز راه زیادی برای افزایش آگاهی وجود دارد. علائم عبارتند از احساس غم و اندوه مداوم، گریه ، افکاری مانند نیاز به فرار، احساساتی مانند خانواده شما بدون شما بهتر خواهند بود و یا افکاری مانند آسیب رساندن به خودتان و یا کودک تان. هریک از اینها را مشاهده کردید سریعا باید تامین کننده خود را ملاقات کنید. اگر افسردگی بعد از زایمان تشخیص داده شد ، مهم است که داروها را مصرف کنید و قرار ملاقات بعدی را با ارائه دهنده خود تنظیم نمایید. اگر با مصرف مواد مخدر مبارزه می کنید، لطفا با ارائه دهنده خود صحبت کنید. آنها می خواهند به شما کمک کنند.
به عنوان کسی که زندگی خود را به سلامت و زایمان زنان اختصاص داده است، این اطلاعات را در مورد مادرانی که پس از تولد تکان دهنده و ناراحت کننده می میرند، پیدا کردم. مادران آمریکایی نباید از علل قابل پیشگیری بمیرند. پزشکان، پرستاران و بیمارستان ها به تجزیه و تحلیل داده ها برای انجام کاری که می توانند برای تغییر بکنند می پردازند، اما به عنوان یک بیمار، شما می توانید با انجام بهترین کار خود را سالم و فعال نگه دارید.
آنچه شما می توانید انجام دهید:
اطمینان حاصل کنید که بیمارستان شما دارای پروتکل های خونریزی و چرکی شدن است
قبل از بارداری با پزشک خود ملاقات کنید تا مسائل مربوط به سلامت را مورد بحث قرار دهید
تزریق واکسن آنفولانزا
تمام داروهای تجویز شده خود را مصرف کنید
اگر به بیمارستان برمیگردید، بسیار مهم است که به بیمارستانی منتقل شوید، که در آنجا زایمان خود را انجام دادید، اگر امکان پذیر نیست تمام سوابق پزشکی خود را همراه داشته باشید.
علائم:
خونریزی شدید پس از زایمان (خیساندن یک پد بزرگ بیشتر از یک بار در ساعت)
تب پایدار بیشتر از ۱۰۱
درد قفسه سینه
مشکل تنفسی
سرفه کردن خون
سردرد شدید
افکاری مانند آسیب رساندن به خود

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر