جراحی پستان در مردان چیست ؟

سلامت مرداد ۱۹, ۱۳۹۷ مرداد ۱۹, ۱۳۹۷


جراحی پستان شایع ترین درمان برای مردان مبتلا به سرطان پستان است. درست مانند جراحی پستان در زنان، این جراحی برای از بین بردن یک پستان مبتلا به سرطان انجام می شود.

از آنجا که مردان بافت پستان بسیار کم دارند، پزشکان معمولا کل پستان را حذف می کنند. دکتر شما همچنین ممکن است برخی غدد لنفاوی مجاور را حذف کند. اینها غدد کوچک هستند که بخشی از سیستم ایمنی بدن شما می باشند. او همچنین ممکن است توصیه کند که سینه دیگر را از بین ببرد تا از ابتلا به سرطان نیز جلوگیری کند.

هر چه زودتر درمان شوید، بهتر است . اگر شما یک جراحی پستان دارید، دکتر شما می تواند عمل جراحی دیگری را پس از آن برای کمک به بازگشت قفسه سینه شما به شکل طبیعی خود انجام دهد.

تصمیم گیری بر سرعمل جراحی

 

توصیه دکتر شما براساس مرحله سرطان شما و سلامت کلی شما خواهد بود. مرحله اشاره به اینکه چقدر بزرگ است و تا چه اندازه گسترش یافته دارد. در مورد تمام گزینه های خود با دکترتان بحث  کنید و در مورد فواید و خطرات ناشی از جراحی و درمان های دیگر قبل از تصمیم گیری اطلاعاتی بدست آورید.

 

قبل از عمل جراحی

شما با جراح خود ملاقات خواهید کرد تا متوجه شوید چه انتظاری دارید. به او اجازه دهید که تمام داروها و مکمل هایی که شما مصرف می کنید را بشناسد، به خصوص اگر شما آسپرین یا رقیق کننده خون استفاده می کنید. شما ممکن است مجبور به توقف مصرف برخی از داروها برای یک یا دو هفته قبل از عمل جراحی شوید.

 

در طول عمل جراحی

 

پرستار یک سوزن را که به یک لوله متصل به یک رگ در بازو است قرار می دهد. این IV نامیده می شود. شما دارو را از طریق IV دریافت خواهید کرد که باعث می شود شما در طول عمل جراحی بخوابید. این باعث خواهد شد که شما هیچ گونه دردی را احساس نکنید.

 

انواع مختلف جراحی پستان وجود دارد:

 

جراحی پستان ساده یا کامل که کل پستان از جمله نوک پستان شما را بر می دارد.

جراحی پستان رادیکال اصلاح شده که کل پستان ، نوک پستان و بسیاری از غدد لنفاوی زیر بازوی شما را حذف می کند.

جراحی پستان رادیکال که کل پستان، غدد لنفاوی، و عضلات دیواره قفسه سینه زیر سینه را از بین می برد.

جراحی پستان جزئی یا لامپکتومی تنها تومور و برخی از بافتهای اطراف آن را حذف می کند. این نیز جراحی محافظ پستان نامیده می شود. این اغلب در مردان استفاده نمی شود، چرا که مردان نیز بافت سینه بسیار کم دارند.

برای بررسی اینکه آیا سرطان شما گسترش یافته است، ممکن است در طول عمل جراحی یا بعد از آن یکی از این موارد را داشته باشید:

کالبد شکافی غدد لنفاوی زیر بغل (ALND): دکتر شما ۱۰ تا ۴۰ گره لنفاوی را از زیر بازوی شما می گیرد. این زیر میکروسکوپ برای دیدن اینکه اگر نشانه هایی از سرطان وجود دارد بررسی می شود.

بیوپسی غده لنفاوی نگهبان (SLNB): پزشک شما تنها چند گره لنفاوی را از جایی که سرطان به احتمال زیاد گسترش یافته است برمیدارد. برای پیدا کردن آنها، او یک ماده رادیواکتیو یا یک رنگ آبی را در منطقه اطراف تومور قرار می دهد. سپس یک دستگاه خاص کمک می کند تا او رادیواکتیویته را در گره ها یا گره هایی که به رنگ آبی تبدیل شده اند پیدا کند. یک متخصص به زیر میکروسکوپ نگاه خواهد کرد. اگر علائمی از سرطان وجود داشته باشد، جراح شما ممکن است ALND را انجام دهد.

جراحی پستان با بیوپسی گره لنفاوی در حدود ۲ تا ۳ ساعت طول خواهد کشید.

 

بعد از عمل جراحی

 

هنگامی که عمل جراحی شما انجام شد، از بیهوشی در اتاق ریکاوری بیدار می شوید. اگر مشکلی نداشتید همان روز یا روز بعد به خانه باز خواهید گشت. شما یک پانسمان اطراف قفسه سینه خود خواهید داشت. لوله های پلاستیکی یا لاستیکی مایع را از ناحیه پستان یا زیر بغل شما تخلیه می کنند. تیم پزشکی به شما نشان خواهد داد که چگونه از خود مراقبت کنید و مایع را خالی کرده و مایعی که بیرون می آید را اندازه گیری کنید. آنها احتمالا نیاز به ماندن در محل به مدت ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل جراحی شما دارند.

پس از جراحی پستان ، دکتر شما ممکن است درمانهایی را برای کشتن سلول های سرطانی که باقی مانده اند توصیه کند. که می توانند شامل موارد زیر باشند:

تابش: پرتوهای انرژی بالا در سلول های مضر هدف قرار داده می شوند.

شیمی درمانی: داروهای قوی برای از بین بردن سلولها استفاده می شود .

هورمون درمانی (بسته به نوع سرطان).

مردان معمولا جراحی ترمیمی با ایمپلنت ندارند. دلیلش این است که آنها به شکل قفسه سینه یک مرد کمک نمی کنند. اما دکتر شما می تواند کاری کند که پستان مبتلا طبیعی تر به نظر برسد و نوک پستان شما را بازسازی کند.

 

خطرات

جراحی پستان ایمن است، اما هر عمل جراحی خطراتی دارد. عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد

ورم

خون ریزی

عفونت

تغییر در ظاهر سینه شما

ورم در بازو، به نام لنفدوم (ناشی از برداشتن گره های لنفاوی)

مشکل حرکت بازو یا شانه

تجمع خون در زخم، به نام هماتوم

تجمع مایع در زخم، به نام سروما

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر