تناسب اندام تنها با ۱۰ دقیقه ورزش در روز

بلاگ, سلامت مهر ۱۸, ۱۳۹۷ مهر ۱۸, ۱۳۹۷


تناسب اندام تنها با ۱۰ دقیقه ورزش در روز

بیشتر مردم به دلیل مشغله های زیاد روزمره قادر به انجام حرکات بدنی و شرکت در تمرینات ورزشی منظم در باشگاه نیستند در واقع بسیاری از آنها نمی دانند که کلید حل مشکل آنها در ورزش روزانه و به مدت ۱۰ دقیقه در هر مکان و حتی بدون نیاز به تجهیزات ورزشی گران قیمت می باشد .

 تنها نکته ی مهم، انجام تمریناتی است که فشار زیادی را از ماهیچه های بدن می طلبد. اگرچه اختصاص زمان طولانی و یک برنامه ی منظم شرایط بسیار ایده ال می باشد اما فراموش نکنید که شما نیز می توانید تنها با ده دقیقه ورزش نه تنها ماهیچه های خود را قوی کرده بلکه به وزن دلخواه خود برسید.

در این جا ما روش هایی برای تناسب اندام در کوتاه ترین زمان را پیشنهاد می کنیم.

روش اول : ورزش های بدون محدودیت مکانی که در هر جا قادر به انجام آنها می باشید.

شایان ذکر است اگر چه انجام این ورزش درشرایط ایده الی نمی باشد ولی در اینجا باید به کاچی بهتر از هیچی اکتفا کنیم. بنابراین چه خوب است که بیشترین استفاده رو از این ۱۰ دقیقه وقت آزادتان ببرید. تمرینات ایروبیک در سلامتی قلبی نقش کلیدی ایفا می کنند ولی واقعیت این است که شما با انجام ورزش هایی که به افزایش نیروی بدنی ( ورزش های قدرتی ) می توانید کالری بیشتری بسوزانید.

چنانچه شما قصد حفظ سلامت بدنی و تناسب اندام خود را دارید لازم است حداقل پنج روز در هفته نیم ساعت تمرینات بدنی داشته باشید که تاثیر به سزایی در سلامت قلبی و عروقی دارد. در نتیجه تمام راه هایی که به داشتن تناسب اندام کمک می کند را کشف کنید و حتی می توانید از خلاقیت خود نیز استفاده کنید.

روش دوم: انجام ورزشی که تمام ماهیچه های شما را به حرکت وادار می نماید.

در واقع می توان گفت با یک تیر دو نشان بزنید بهتر است ورزش هایی را انتخاب کنید که بیشترین تعداد ماهیچه ها و اندام های بدن شما را به حرکت وادار کند حتی می توانید دو ورزش ساده که هر کدام قسمتی از بدن را درگیر می نمایند را همزمان انجام دهید. دمبل می تواند در این راه شما را به خوبی یاری کند. به طور مثال حرکاتی که بدون دمبل به تناسب اندام شما کمک می کردند، با استفاده از دمبل تاثیر بیشتری بر ماهیچه های شما خواهند داشت. به طور مثال اسکوات (اسکات)  بدون دمبل تاثیر بسیار اندکی دارد به گونه ای که بعد گذشت یک سال تغییراتی را در اندام خود مشاهده خواهید کرد اما با استفاده از دمبل، این تغییرات را در کمتر از ۶ ماه خواهید دید.

روش سوم: ورزش های با شدت و سختی بیشتر

در مدت زمان ۱۰ دقیقه شما باید تمریناتی انتخاب کنید که نتیجه ی مشابه با تمرینات بیشتر و طولانی داشته باشد. یکی از این راه ها انجام ورزش های شدید و قدرتی می باشد که تمرینات مختلف قدرتی و با فشار زیاد با وقفه و پی در پی انجام می شود.

به عنوان مثال به جای اینکه جلسه های طولانی را به انجام تمرینات سخت مانند وزنه برداری اختصاص دهید بهتر است تمرینات شنا را انجام بدهید. تمرینات شنا الماسی در مقایسه با تمرینات با استفاده از وزنه های سنگین، ماهیچه های سر و سینه را بیشتر به حرکت در می آورد که نه تنها سبب افزایش سوخت و ساز و کاهش وزن می شود بلکه برای بهبود و سلامتی قلبی و عروقی نیز مفید می باشد. همچنین یافته ها حاکی از آن است که انجام این تمرینات منجر به کاهش گلوکز در بیماران دیابتی نوع ۲ و بهبود عملکرد کبد می شود.

روش چهارم: چنانچه ورزش خاصی مد نظر دارید تجهیزات مورد نیاز آن نیز در دسترس تان باشد.

هنگامی که نمی توانید در باشگاه تمرین کنید سعی کنید که در هر جایی که هستید حتما ۱۰ دقیقه ورزش کنید. تمرینات ناحیه شکم مانند کرانچ، پلانک و یا دوچرخه هوایی را می توانید در هر مکانی که هستید انجام دهید و نیازی به وسایل خاصی ندارند.

 بهتر است که زیرانداز مناسب در کیف و یا ماشین خود همیشه به همراه داشته باشید که راحت بتوانید تمرینات یوگا و دیگر تمرینات زمینی را در هر مکانی انجام بدهید. در صورت امکان دو عدد وزنه دمبل در محل کار یا زندگی خود داشته باشید در غیر اینصورت هر جسم سنگین مشابه دمبل را به همراه داشته باشید.  باند های عایق و مقاومتی به راحتی در کوچکترین ساک ها و کیف های دستی نیز قابل جابجایی می باشند بنابراین می توانید در هنگام رفت و آمد نیز ورزش کنید.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر