به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم؟(قسمت اول)

ازدواج و زناشویی, بلاگ مهر ۱۹, ۱۳۹۷ مهر ۱۹, ۱۳۹۷


به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم

هیچ فرمول مناسبی برای شوهر فوق العاده وجود ندارد. شرایط و خصوصیات هر ازدواج متفاوت است اما مسائل رایجی وجود دارد که بسیاری از زوج های متاهل با آن مواجه هستند.

به طور کلی، داشتن یک شوهر ایده آل، در گرو انتظارات و ملاک های شماست. و ملاک های شوهر ایده آل از نظر هر زنی متفاوت است اما اگر به بعضی از موارد بیشتر توجه کنیم، می توانیم روابط خود را بهبود بخشم و زندگی بهتری داشته باشیم. در این نوشته سعی می کنیم بعضی از کارهای تاثیرگذار در روابط زناشویی را به شوهران ایده آل را یادآوری کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

به همسرتان انتظارات و احساسات همسرتان احترام بگذارید

با همسرتان درباره افکار و احساساتتان صادق باشید. در یک رابطه زناشویی، صداقت بهترین سیاست است. ممکن است دشوار باشد، اما بسیار تاثیرگذار است.خصوصیات اخلاقی و علایق همسرتان را بشناسید و به آن ها احترام بگذارید.

حتی اگر همسرتان در مورد این انتظارات با شما صحبت نمی کند، سعی کنید از رفتار و کار های او متوجه خواسته هایش شوید.

به عنوان مثال، اگر همسرتان به رنگ آبی علاقه دارد، سعی کنید در انتخاب کادوهایی که برای او می خرید که به سلیقه و علاقه او توجه کنید و با این رنگ برای او کادو بخرید.

ارتباط موثر و مفید با همسر علاوه بر تامین کلیه نیاز ها روحی و روانی به پیشرفت هر دو شما در محیط کار و زندگی مشترکتان کمک خواهد کرد.

سعی کنید زمانی که همسرتان در حال گفتگو با شماست به حرف هایش گوش دهید و با احترام جواب خواسته های او را بدهید. در این زمان اگر سرگرم کارهای دیگر هستید، برای چند لحظه فعالیت خود را متوقف کنید و به گونه ای به حرف هایش اهمیت دهید که او احساس کند شما ذهنش را می خوانید و از این که شما همدم و هم صحبتش هستید احساس رضایت کند.

گاهی اوقات با همسرتان شوخی کنید و حال و هوای همسرتان را تغییر دهید، برای همسرتان دلنشین باشید، در واقع برای او دلقک باشید، بلند بلند به سختی ها و مشکلات زندگی بخندید و دیوانه وار زندگی کنید تا خستگی و سختی محیط کار و فعالیت های روزمره فراموش شود.

پس از به اتمام رساندن یک روز سخت کاری با ورود به منزل به همسرتان بگویید که کارهای منزل را با هم انجام می دهیم.

اگر همسرتان شاغل است، سعی کنید بیشتر او را درک کنید. کار های منزل را تقسیم کنید، برای مثال به همسرتان بگویید تا شما غذای خوشمزه ای برای شام آماده می کنید، من خانه را نظافت می کنم و یا خرید های بیرون از منزل را انجام می دهم. در کنار انجام کار های منزل با یکدیگر گرم صحبت شوید و با هم بخندید تا خستگی هایتان فراموش شود.

نظافت منزل یک محیط لذت بخش برای شما ایجاد می کند. گاهی در کنار هم آشپزی کنید، بو وعطر غذا انرژی از دست رفته شما را باز می گرداند. همه کارها را با هم جلو ببرید تا زمان بیشتری را در کنار هم سپری کنید و بیشتر از کنار هم بودنتان لذت ببرید.

مسوولیت کارهای خود را بپذیرید. این یک راه عالی است تا به  شریک زندگی خود نشان دهید که شما بسیار مسئولیت پذیرهستید و به خوبی می توانید با مسائل خوب و بد زندگی روبرو شوید.

اگر کار اشتباهی انجام دادید و باعث آسیب به زندگی و روابط مشترکتان شدید، از همسرتان در مورد کاری که انجام داده اید عذرخواهی کنید و دلیل انجام این کار را برایش توضیح دهید.

مثلاً اگر به دلیل خستگی با همسرتان بد رفتاری کردید، از او عذرخواهی کنید و به او بگویید به علت خستگی و مشغله های زیاد امروز در محیط کار و مسائل مالی پیش آمده اخیر متوجه رفتار خود نشده اید و رفتار  ناپسندی داشته اید.

در چنین زمانی سعی کنید با خرید شاخه گل یا شیرینی مورد علاقه همسرتان کار خود را جبران کنید. اگر بابت رفتار و کار های ناپسند خود از همسرتان عذرخواهی نکنید، همسرتان از شما ناراحت می شود و ممکن است هرگز شما را نبخشد..

گاهی اوقات همسرتان به دلایلی دچار مشکلات روحی و افسردگی است. در این زمان ممکن است رفتار مناسبی نداشته باشد و یا حتی تمایل به صحبت و وقت گذاشتن برای شما نداشته باشد و حتی نتواند برای امورات منزل وقت بگذارد،  در چنین مواردی هرگز از وظایف خود شانه خالی نکنید و تسلیم نشوید. این زمان بهترین فرصت برای این است که به همسرتان نشان دهید که در کنارش هستید و در هر شرایطی از او مراقبت می کنید.

در چنین شرایطی هرگز از همسرتان توضیح نخواهید و او را نصیحت نکنید، بلکه در کنارش باشید و به فرصت دهید تا او با شما صحبت کند و از دردهایش بگوید.

در زندگی مشترک سختی های زیادی وجود دارد، در چنین شرایطی بر خود مسلط  باشید و کاملاً طبیعی برخورد کنید. جازه ندهید استرس و فشار عصبی روی زندگی و روابط شما تاثیر بگذارد. به همسرتان اطمینان دهید که همه امورات را به خوبی مدیریت می کنید و اجازه نمی دهید شرایطی که پیش آمده شما را تحقیر کند.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر