بله، شما واقعا باید لباس های جدید را قبل از پوشیدن آنهابشورید

بلاگ, مد و زیبایی شهریور ۲۲, ۱۳۹۷ شهریور ۲۲, ۱۳۹۷


بله، شما واقعا باید لباس های جدید را قبل از پوشیدن آنهابشورید

اما نه به دلیلی که شما ممکن است فکر کنید

شما یک پیراهن جدید را خریداری کرده اید و ناگهان می خواهید برای بقیه هفته هیچ چیز دیگری را غیر از این پیراهن جدید نپوشید. و می خواهید بلافاصله شروع کنید. شما افکار مشابهی را در ذهن خود دارید: “پس شاید چند نفر دیگر این را قبل از من امتحان کرده اند ( منظور به تن کردن لباس است) ، اما مشکلی نیست. واقعا لازم نیست بلافاصله آن را بشورم، آیا لازم است؟ در این بسته بندی بسیار شیک به نظر می رسد، عاری از چروک است و فقط منتظر است که من حالا آن را بپوشم. “

قبل از اینکه لباس جدیدی را به تن کنید و از درب خارج شوید، ممکن است بخواهید به صدای شخص دیگری – منظور Lana Hogue، کارشناس تولید لباس که در Garment Industry 411 تدریس می کند، گوش دهید. ” هوگ می گوید: شما باید لباس ها را قبل از اینکه بپوشید شستشو دهید ، بخصوص لباسی که درست در کنار پوست است و یا لباسی که با آن عرق خواهید کرد.

” حتی اگر میکروب های بالقوه از همان جنس آرامش شما را بر هم نزنند، خود مواد شیمیایی موجود در لباس قطعا شما را اذیت خواهند کرد. به گفته هگ، تقریبا هر نخ یا پارچه رنگ شده نیاز به مواد شیمیایی دارد تا آنها را به دامن ها یا لباسهای زیبا تبدیل کند.

متأسفانه، این مواد شیمیایی می توانند عوارض جانبی مانند التهاب پوستی در اثر تماس لباس با بدن، بثورات قرمز رنگ که باعث خارش می شوند را که در هر نقطه از پوست ایجاد کنند. ” هگ می گوید: بیشتر مواد شیمیایی که در پارچه های رنگرزی مورد استفاده قرار می گیرند و قرار دادن آنها روی نخ هایی که به آنها اجازه می دهند به وسیله تجهیزات ریسندگی فرآوری شوند به عنوان تحریک کننده پوست شناخته شده اند.”

هوگ گفت: ” حتی الیاف طبیعی نیاز به مواد شیمیایی محرق یا سوزآور دارند،.” حتی اگر شما یک پیراهن ۱۰۰ درصد نخی بخرید. “

به گفته هگ، سازندگان پارچه از مواد شیمیایی ضروری استفاده می کنند. ” او می گوید ، بسیاری از مردم بر این باورند که لباس با مواد شیمیایی در ارتباط است.” اما این لباس نیست که لزوما با مواد شیمیایی مرتبط است ، بلکه پارچه است. ” در بیشتر محیط های تجاری، منسوجات پرداخت شده ( تکمیل شده)  در معرض رطوبت قرار می گیرند.

برای جلوگیری از جوانه زدن کپک، نخ با یک عامل ضد کپک ( ضد زنگ گیاهی) مخلوط شده، و همچنین مواد شیمیایی که به نخ کمک می کنند از طریق ماشین آلات بافندگی نازک شده و به پارچه تبدیل شوند.

برای اینکه رنگها به الیاف بچسبند، و نهایتا پیراهن ها  و شورت هایی با آن رنگ آبی سلطنتی و قرمز درخشان که همه ما دوست داریم دربیایند – نیاز به درمان شیمیایی دارند. ” هوگ می گوید ، حتی الیاف طبیعی نیازمند مواد شیمیایی سوزآور دارند،” حتی اگر شما لباس ۱۰۰ درصد نخی بخرید.”

همانطور که هر کسی برچسبهای ایجاد شده روی لباس را در خرید خود مطالعه می کند میتواند ادعا کند لباسها از سراسر جهان است اما اجزاء لباس مانند پارچه و تزیینات آن اغلب در کشورهای مختلف با هم متفاوت هستند و هر کدام با قوانین مختلف در مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند.

مواد تشکیل دهنده مانند رنگ های آزوئی آنیلین و رزین فرمالدئید نسبتا شایع هستند و باعث تحریک پوست می شوند. ” فرمالدئید دسته سوم ماده سرطان زا است که کمترین خطر را دارد و مقدار آن بسیار کوچک است و فرض می شود که برای مدت بسیار طولانی خطر آن باقی نمی ماند. هوگ پرسید: اما هنوز هم، چه کسی دوباره می خواهد خود را آگاهانه در معرض مواد سرطان زا قرار دهد ” ؟

حتی تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۰ توسط دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده انجام شد، بیشتر هشدار دهنده بود که در برخی از پارچه ها برای فروش بیش از سطوح مجاز رزین فرمالدئید در ایالات متحده استفاده شده بود.

دونالد بلسویتو، استاد پوست شناسی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک به مجله وال استریت گفت که مورد برای شستن لباس ها از مرکز تولید منسوجات به اتاق لباس پوشیدن گسترش می یابد که می تواند زمینه های رشدی برای باکتری ها، شپش و قارچ را فراهم کند زیرا هیچ راهی برای پیگیری واقعی افرادی که قبل از شما لباس ها را امتحان کرده اند وجود ندارد.

او به WSJ گفت: ‘من مواردی از شپش ها را دیده ام که ممکن است از امتحان کردن در فروشگاه منتقل شده باشند و برخی بیماری های عفونی وجود دارد که می توانند از طریق لباس عبور کنند.’

خوشبختانه، شستن لباسها قبل از پوشیدن آنها می تواند به طور چشمگیری احتمال ابتلا به بثورات یا شپش یا در معرض برخی از مواد شیمیایی محرق را کاهش دهد.

به چیزهایی که در کنار پوست پوشیده می شوند و یا در معرض عرق کردن قرار دارند، مانند محصولات اصلی تابستانی توجه دقیق کنید. اقلامی که در لیست هوگ باید شسته شوند:

جورابها

زیر شلواری

عرق گیر یا لباس زیر

لباس های ورزشی

تی شرت ها

شورت ها

لباس های تابستانی

لباسهای شنا که قصد ندارید بلافاصله در آب بپوشید

هگ توصیه می کند: ‘اگر قصد دارید آن را بیرون بشویید و در گرما از آن استفاده کنید و با آن لباس عرق کنید، آن را شستشو دهید.’

‘عرق کردن منافذ شما را باز می کند و باعث می شود پوست شما مواد شیمیایی موجود در لباس را جذب کند.’

چند نوع لباس وجود دارد که هوگو می گوید شما می توانید پیش شستشو را برای آنها انجام ندهید، مانند:

لباس های شنا:  هنگامی که شما بلافاصله بعد از پوشیدن آنها در آب خواهید پرید(به گفته هوگ، این باید برای شستشو دادن هر چیزی که بیش از حد سوزاننده است کافی باشد)

لباسهای مخصوص مراسم (‘شما نمی خواهید لباس خود را تمیز کنید’)

لباس رو، که به طور مستقیم در کنار پوست شما پوشیده نمی شود

او می گوید: ‘اگر شما یک ژاکت سفارشی داشته باشید، نمی خواهید آن را بشویید.’ ‘این درست در کنار پوست شما پوشیده نمی شود و نمی خواهد باعث تحریک پوست شما شود.

‘ “هوگ می گوید هر چیزی را که با برچسب ” فقط با بخار تمییزکنید” مشخص شده است لازم نیست به سرعت با بخار بشورید.

” ‘این به شما کمک زیادی نخواهد کرد تا با بخار آن را تمیز کنید، زیرا در این صورت شما مواد شیمیایی تازه را در پارچه قرار می دهید. اما من آن را قبل از پوشیدن در مجاورت هوا قرار می دهم.”

همانطور که برای چیزهای دیگر، ما آن را دریافت می کنیم: صرف زمان شستن لباس جدید شما به جای درنگ نشان دادن آنها در یک بیت از یک buzzkill است.

اما ارزش آن را دارد.

تقاضای تمایل فوری برای پرداخت هزینه ای کوچک است اگر شما نمی خواهید خود را به مواد شیمیایی ناشناخته بسپارید،و یا راه رفتن در اطراف یک لباس ورزشی تحریک پذیر با نام تجاری جدید همراه با لباس با نام تجاری جدید.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر