برداشتن پستان یا Mastectomy در مردان چیست؟

سلامت شهریور ۵, ۱۳۹۷ شهریور ۵, ۱۳۹۷


برداشتن پستان در مردان

جراحی برداشتن پستان رایج ترین درمان برای سرطان پستان در مردان است. درست مثل ماستکتومی در زنان، این عمل برای برداشتن پستانی که به سرطان مبتلا شده، انجام می شود. به دلیل اینکه بافت پستان مردان کوچک است، جراح معمولا کل سینه و حتی تعدادی از گره های لنفی مجاور این بافت را هم بردارد. گره های لنفی، غدد کوچکی هستند که بخشی از سیستم ایمنی بدن به حساب می آیند.

همچنین ممکن است توصیه کند که برای پیشگیری از ابتلای دوباره به این سرطان، بافت پستان دیگر نیز برداشته شود. هرچه زودتر برای درمان این بیماری اقدام شود شانس درمان، بیشتر می شود. اگر فردی عمل ماستکتومی را انجام داده باشد، جراح او میتواند عمل دیگری را برای برگشتن شکل سینه به حالت طبیعی انجام دهد.

تصمیم گیری برای جراحی

دکترها بر اساس مرحله پیشرفت سرطان توصیه هایی می کنند که کاملا برای سلامت فرد بیمار است. مرحله سرطان به اینکه چقدر غده سرطانی بزرگ شده و چقدر پیشرفت کرده بر می گردد. بیمار باید تمام سوالات و ابهامات خود را با دکتر مطرح کند و دکتر باید بیمار را قبل از تصمیم گیری برای جراحی، از مزایا و خطرات عمل جراحی و دیگر روش های درمان، مطلع کند.

قبل از عمل

بیمار قبل از عمل جراحی باید با جراح خود ملاقات کند و جراح را از داروها و مکمل هایی که مصرف می کند مخصوصا درمورد مصرف آسپرین و یا کم خونی مطلع کند. ممکن است دکتر مصرف داروهای خاصی را برای یک یا دو هفته قبل از عمل منع کند.

در طول جراحی

پرستار یک سرنگ را به لوله ای که به رگ بازوی بیمار متصل است (IV)، تزریق می کند. دارویی که از طریق IV به بیمار تزریق می شود، باعث بیهوش شدن بیمار می شود و باعث می شود که بیمار هیچ گونه دردی را در طول عمل جراحی احساس نکند.

انواع مختلفی از ماستکتومی وجود دارد:

• ماستکتومی ساده یا کامل: کل بافت پستان که شامل نوک پستان هم می شود، حذف می شود.
• ماستکتومی رادیکال اصلاح شده: کل پستان، نوک پستان و تعداد زیادی از گره های لنفاوی زیر بغل حذف می شوند.
• ماستکتومی رادیکال: کل پستان، گره های لنفاوی و بافت عضلانی قفسه سینه زیر پستان برداشته می شوند.
• ماستکتومی جزئی یا لامپکتومی: فقط تومور و بخشی از بافت اطرافش حذف می شوند. این عمل، عمل حفظ پستان نیز گفته می شود. البته بدلیل کوچک بودن بافت پستان مردان، این عمل عمدتا برای زنان انجام می شود.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر