اهمیت دوستی در ازدواج

ازدواج و زناشویی, بلاگ شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ شهریور ۱۴, ۱۳۹۷


شما تمام زندگی بزرگسالی خود را با همسرتان سپری می‌کنید، شما شادی و اندوه زندگی را با هم تجربه می‌کنید.همسر شما مانند بهترین دوست شما است که به شما یک زندگی زناشویی می‌دهد.هنگامی که زوج‌های متاهل دوست می‌شوند، ازدواج آن‌ها در برابر جدایی و طلاق ، که در اکثر ازدواج‌های مدرن رایج است ، کم‌تر آسیب‌پذیر است.دوستی یک پیوند قوی بین زوج‌ها ایجاد می‌کند که باعث می‌شود آن‌ها بخواهند با هم بمانند.

دوستی یکی از ویژگی های ازدواج شاد و ماندگار است و همچنین پایه و اساس ازدواج سالم است.
تحقیقات نشان داده است که زوج هایی که دوستی عالی دارند، درصد بالاتری از رضایت زناشویی دارند. در واقع، ارتباط عاطفی که ازدواج زوج ها به اشتراک می گذارد، پنج برابر با اهمیت تر از صمیمیت جسمی آنهاست.

تعهد زوج های متاهل برای ماندن در یک ازدواج، دوستی را از طریق رضایت، همراهی، نگرانی و فکر مشترک به وجود می آورد. به همین دلیل است که دوستی زناشویی مهم است:

پیوند جسمی و عاطفی را تقویت می کند

اگر چه پیوند فیزیکی بعد از مدتی از بین می‌رود، دوستی رابطه عاطفی قوی را در هر اتحاد ازدواج حفظ می‌کند و به شما شانس پیدا کردن فعالیت‌هایی را می‌دهد که هر دوی شما از انجام آن لذت می‌برید. این پیوندی است که باعث می‌شود شما زمانی که برای یک سفر کاری خارج از خانه هستید از همسر خود دور باشید اما آن احساس دوستی را دارید.
آزادی ایجاد می کند

دوست بودن با همسر،آزادی و اعتماد را بین دو نفر افزایش می دهد. شما چیزی برای پنهان کردن از شریک خود ندارید؛ شما در مورد هر چیزی بدون هیچ ترسی از قضاوت صحبت می‌کنید. این تعریف ایده‌آل از ازدواج است، با وجود جذابیت فیزیکی، چیزهای زیادی وجود دارند که شما را به هم پیوند می‌دهند  یک عنصر کلیدی برای موفقیت در ازدواج.
یک حس امنیت زناشویی را حفظ می کند

دوستی شما باعث می‌شود که مطمئن شوید، هیچ‌کس با شما برای جلب توجه رقابت نمی‌کند. امنیت همسر به شما این امکان را می‌دهد که فرصت‌های خود را کشف کنید چون می‌دانید که همه حمایت ها را دارید. علاوه بر این به شما یک شانه نشان می‌دهد که به آن‌ تکیه کنید، بدون توجه به نتایج تصمیمات شما. دوستی در ازدواج باعث می‌شود که شما به همسرتان راحت باشید چون او هیچ گونه منفعت خودخواهانه به شما توصیه می‌کند درواقع، در هیچ چیزی با همسر خود رقابت نمی‌کنید.

به شما آرامش زناشویی می‌دهد

هیچ چیز آرامش ذهن را به شما نمی‌دهد تا این که فکر کنید همسرتان دوست شما است. هر دوی شما نیازهای یکدیگر را در هر تصمیمی که می‌گیرید، اولویت‌بندی می‌کنید. شما این آزادی را دارید که افکار خود را به اشتراک بگذارید و به یکدیگر وابسته باشید.

شما می توانید از مشارکت باهم لذت ببرید

نقاشی، شستن ماشین، بازی کردن یا پیاده‌روی در طبیعت برخی از فعالیت‌هایی هستند که ممکن است از انجام آن باهمدیگر بعنوان یک زوج لذت ببرید. این فعالیت‌ها، ارتباط شما را افزایش می‌دهند و همچنین برخی از ویژگی‌های شخصیتی همسرتان را که شما در طول روز آن‌ها را نخواهید دید، بررسی کنید. متخصصان ازدواج اذعان میکنند زوج‌هایی که در فعالیت‌ها باهم مشارکت می‌کنند نسبت به طلاق و جدایی کم‌تر آسیب‌پذیر هستند.

رضایت زناشویی را فراهم می‌کند

رضایت از ازدواج می‌تواند با تلاش هر دو طرف حاصل شود. دوستی یک ویژگی است که آن را بهبود می‌بخشد. دوستی به حل اختلافات بین شما و شریک زندگی‌تان با عشق کمک می‌کند. باعث می‌شود ازدواج معنی‌دار شود.

به طور خلاصه اینگونه بیان میکنیم:

ساختمان دوستی زناشویی شامل:

• زمان: صرف زمان با کیفیت با هم
• ارتباطات: صحبت کردن و به اشتراک گذاشتن در مورد زندگی روزمره
• اعتماد: صادقانه و وفادار باشید
• علایق مشترک : علایق مشترک را بیابید. با هم خوش بگذرانید. با هم بخندید: خاطرات ماندگار را به همراه داشته باشید کارهای جدید را با هم امتحان کنید.
• اهداف: تنظیم اهداف زندگی با یکدیگر. رویایی بودن با هم
• اولویت : همسر خود را در اولویت بالایی قرار دهید، به هم احترام بگذارید، با یکدیگر به همان اندازه رفتار کنید از موفقیت‌های یکدیگر خوشحال باشید. در زمان نیاز به یکدیگر تکیه کنید، همسر خود را تحسین کنید، نسبت به هم محتاط باشید، به یکدیگر بخشنده باشید و کینه خود را حفظ نکنید.

شناخت خوب همسرتان یک عنصر کلیدی در تبدیل شدن و یا باقی ماندن بعنوان بهترین دوست با شریک زندگیتان است.

صمیمیت فیزیکی ممکن است در یک ازدواج محو شود اما صمیمیت عاطفی اینگونه نیست. دوستی واقعی یک عمر طول می‌کشد. اگر شما و همسرتان دچار مشکل شوید یا بخواهید دوستی خود را افزایش دهید، یک درمانگر ازدواج و خانواده می¬تواند به شما کمک کند.

Gottman ، متخصص روابط، استاد دانشگاه واشنگتن و نویسنده کتاب هفت اصول مربوط به ازدواج، می‌گوید: ” ازدواج‌های شاد براساس دوستی عمیق استوار است ” و این دوستی هسته یک ازدواج قوی است. تحقیقات Gottman نشان داده‌است که دوستی با کیفیت بالا در ازدواج یک فاکتور مهم در رضایت عاطفی و فیزیکی است.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر