اهمیت خانواده در جامعه مدرن چیست؟

بلاگ, خانواده شهریور ۲۱, ۱۳۹۷ شهریور ۲۱, ۱۳۹۷


اهمیت خانواده در جامعه مدرن چیست؟

زندگی برای بسیاری از ماها تغییر کرده‌است. با پیشرفت تکنولوژی، تغییر نرم‌های فرهنگی، اولویت‌های جدید و اشکال جدیدی از ارتباطات که از طریق اینترنت به وجود می‌آیند، طبیعی است که تعجب کنیم که اهمیت خانواده چیست. آیا این یک موسسه محتضر است که هیچ جایی در زندگی مدرن ندارد؟ البته که نه ! خانواده به همان اندازه قبل دارای اهمیت است و مهم نیست که در آینده چقدر تغییر کند، احتمالا به یک شکل و یا یک شکل دیگر نیاز خواهد بود.

تعریف خانواده تکامل یافته است، اما اهمیت آن باقی مانده است

اگر شما فقط خانواده را به عنوان براساس یک قرن یا دو سال پیش تعریف کنید , ممکن است بگویید , بله , این خانواده دارد به نوعی ارتباط بی ربط است. با این حال، این یک اشتباه است. ما اکنون خانواده را متفاوت تعریف می‌کنیم و تعریف جدید همه تفاوت در جهان را ایجاد می‌کند.

تعریف قدیمی خانواده

تعریف قدیمی خانواده یک مرد و یک زن بود که ازدواج‌کرده بودند و بچه‌ داشتند. پدر بزرگ و مادر بزرگ ممکن است با آن زندگی کنند و بخشی از خانواده باشند،  اگر چه این تمرین پس از مدت طولانی از بین رفت. در دهه ۱۹۵۰، خانواده ایده آل پدر، مادر و دو فرزند بود که با هم داشتند

تعریف مدرن خانواده

تعریف فعلی تا حدی باز و فراگیر است . یک خانواده ممکن است پدر و مادر از هر جنس باشد، ازدواج‌کرده یا نکرده باشد. در یک خانواده والدین حتی بیش از ۳ نفر هستند. بچه ها ممکن است از یکی از والدین یا از دونفر متولد شده باشند.

مزایای داشتن یک خانواده سالم

از آنجا که زندگی مدرن فشار را بر همه ما تحمیل می‌کند، مزایای زندگی در یک خانواده از همیشه مهم‌تر است. چالش‌هایی که ما این روزها با آن‌ها مواجه می‌شویم با خانواده راحتتر حل می شود نسبت به زمانی که تنها با آن‌ها روبرو می شویم . فواید زندگی در یک خانواده سالم بسیار است، در اینجا چند مزیت داشتن یک خانواده و زندگی به عنوان یک خانواده را بیان می کنیم:

فراهم کردن نیازهای اساسی برای کسانی که خودشان مقدور نیستند.

کوچکترین واحد اجتماعی خانواده نامیده می شود، وظیفه دارد که نیازهای اساسی اعضای خانواده را که نمی توانند برای خودشان فراهم کنند یا نمی توانند به اندازه کافی برای زندگی ایجاد کنند، تعهد می کند. نیازهای اساسی مانند غذا، آب، سرپناه و هوای پاک در دسترس می باشد زمانی که یک عضو می تواند برای تمام خانواده خود فراهم کند.

احساس وابستگی

سال‌ها پیش، Abram Maslow یک نمودار هرمی به نام سلسله‌مراتب نیازها را ایجاد کرد. این سلسله‌مراتب نشان داد که کدام نیازها برای انسان‌ها بسیار حیاتی هستند. پایه گسترده نمودار هرمی، نیازهای اولیه را نشان می‌دهد، که باید ابتدا دیده شود. در سطح بعدی نیازهای امنیتی و پس از آن نیاز عشق و تعلق داشتن وجود دارد. این نیازها هم به اندازه نیازهای اولیه ضروری هستند. خوشبختانه، یک خانواده سالم می‌تواند به طور موثر آن‌ها را تامین کند.

امنیت مالی

یک خانواده که به خوبی کار می کند، امنیت مالی را برای همه افراد خانواده فراهم می کند. اولا، اعضای خانواده که می توانند کار کنند، حداقل بخشی از درآمد خود را به دست می آورند تا به خانواده کمک کنند که نیازهای یکدیگر را برآورده کنند و به موفقیت برسند. دوم، خانواده منابع مالی را برای پرداخت صورتحساب و مدیریت پول خود برای تأمین نیازهای مالی همیشه مراقبت می کند. در نهایت، والدین کودکان را مدیریت می کنند، به طوری که آنها بتوانند به رشد خود ادامه دهند.

شادی و رضایت بیشتر

تا به حال خبرهای خوبی داشته‌اید، که کسی نبوده است که به شما بگوید؟ این مسئله‌ای است که به ندرت زمانی که در یک خانواده زندگی می‌کنید رخ می دهد. خانواده‌ها تعطیلات را با هم برنامه‌ریزی می‌کنند ، به رویدادها گروهی می‌روند، از پیاده‌روی آرام در پارک لذت می‌برند و یا در یک همایش خانوادگی شرکت می‌کنند. هر کاری را آن‌ها با هم انجام دهند، یک خانواده سالم به دنبال راهی جدید برای گذراندن وقت خود با یکدیگر خواهند بود.افرادی که در خانواده‌های سالم زندگی می‌کنند به احتمال زیاد روزهای شاد بیشتری نسبت به کسانی که دارای خانواه نیستند، دارند.

والدین برای داشتن یک زندگی سالم تر، انگیزه بیشتری دارند

افرادی که فرزندانشان با آنها زندگی می کنند تمایل دارند که سالم تر زندگی کنند. آنها غذای سالمتر را می خورند، سیگار و مصرف مواد مخدر را ترک می کنند و حتی ممکن است بیشتر فعال شوند. چرا؟ چون می خواهند الگوی خوبی برای فرزندانشان باشند و همچنین  به این دلیل که آن‌ها می‌خواهند عمر بیشتری داشته باشند تا بتوانند کودکانشان و نوه‌هایشان را ببینند.

فواید سلامتی برای کودکان

کودکان زمانی که در یک خانواده سالم زندگی می‌کنند از یک سبک زندگی سالم برخوردار هستند. آن‌ها وعده‌های غذایی سالم دارند، تشویق می‌شوند که بلند شوند و حرکت کنند، در زمان بیرون از منزل لذت ببرند و در صورت نیاز فوری مورد توجه پزشکی قرار بگیرند.

والدین کودکان بیشتر عمر می‌کنند

 تحقیقات نشان داده‌است که افرادی که با کودکان در خانواده خود زندگی می‌کنند، حتی پس از بزرگ شدن کودکان عمر بیشتری دارند .

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر