اهمیت خانواده در آموزش کودکان

بلاگ, خانواده شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ شهریور ۱۳, ۱۳۹۷


اهمیت خانواده در آموزش کودکان

یکی از مهم ترین راه هایی که والدین به جامعه کمک می کنند، آموزش دادن فرزندانشان است. یادگیری فقط یک راه ندارد. خواهر و برادر می‌توانند با انجام تکالیف به یکدیگر کمک کنند. کودکان ممکن است در مورد آخرین فن‌آوری به والدین خود آموزش دهند. کودکان در خانواده‌هایی که زبان دیگری در خانه صحبت می‌شود ممکن است زبان کشور جدید خود را به والدین خود آموزش داده و به آن‌ها در تلفیق این فرهنگ کمک کند. در یک خانواده سالم، یادگیری اولویت بالایی دارد، شاید درست بعد از برآورده کردن نیازهای اولیه.

والدین به عنوان اولین معلم کودک

والدین به محض اینکه فرزندانشان به دنیا می‌آیند، به کودکان خود آموزش می‌دهند. اولا به آنها می آموزند که دوست داشتنی هستند و نیازهای آنها برآورده می شود. ممکن است به آنها کمک کنند یاد بگیرند که کلمات را با واژگان خود توسعه دهند و کلمات جدیدی را به آنها یاد دهند. به آنها آموزش می دهند از فرصت های یادگیری در زندگی روزمره استفاده کنند. از همه مهمتر، آن‌ها عاشق این یادگیری هستند که در تمام طول عمر به کودک خدمت خواهد کرد.

حمایت والدین از آموزش پیش‌دبستانی

اکثر والدین به شیوه¬های گوناگون مجهز هستند، به فرزندان خود در تکالیف مدرسه کمک می¬کنند. اگر والدین تحصیلکرده و یا بسیار هوشمند باشند، می توانند مفاهیم دشوار را برای آنها توضیح دهند. اگر آنها تحصیل نکرده باشند، هنوز هم می توانند به آنها کمک کنند و از آنها بخواهند تا به آنچه که در مدرسه آموخته اند، به آنها بگویند، و آنها را وادار به بیان مفهوم آموخته در ساده ترین حالت می کنند. علاوه بر این، تمام والدین می توانند به فرزندان خود کمک کنند که چالش های اجتماعی در مدرسه را مدیریت کنند. آنها همچنین می توانند آنها را به بورس تحصیلی و رفتار اخلاقی تشویق کنند.

والدین برای تامین هزینه های آموزشی کودکان تلاش می کنند

والدین با تلاش برای کسب اطمینان از اینکه خانواده آن‌ها بهترین فرصت‌های آموزشی ممکن را ایجاد می‌کند ، به جامعه کمک می‌کنند. آن‌ها ممکن است پول اهدا کنند یا ممکن است از شبکه اجتماعی خود برای کمک به دانش آموزان کالج برای یافتن کار استفاده کنند. والدینی که استطاعت فرستادن بچه‌هایشان به کالج را ندارند، می‌توانند به آن‌ها کمک کنند تا با تشویق و کمک به آن‌ها در برنامه‌های بورس تحصیلی به آن‌ها کمک کنند. ممکن است کمک عملی آن‌ها مهم‌تر از حمایت مالی باشد.

کودکان ارزش های خانواده را می آموزند

یادگیری ارزش‌ها وظیفه سنتی خانواده بوده‌است. خانواده‌ها دیدگاه‌های معنوی خود را به فرزندان خود معرفی می‌کنند. تجربه¬های خود را به کودکان خود درس می‌دهند و آن‌ها را تشویق می‌کنند که قوانین زمین را رعایت کنند مگر اینکه سرپیچی از قانون به نفع جامعه باشد. آن‌ها به فرزندان خود آموزش می‌دهند که عواقب طبیعی برای هر اقدام وجود دارد و هر فرد آزادی حق انتخاب دارد و به آن‌ها ارزش‌هایی مثل عشق، احترام، دوستی، صداقت، مهربانی، شجاعت، یکپارچگی، یکپارچگی و مسیولیت را یاد می‌دهند.

کودکان یاد می‌گیرند که با هم تیمی کار کنند

خانواده‌ها اغلب در کارهای خانه باهم همکاری می¬کنند. برای جشن یا تعطیلات به صورت تیمی برنامه-ریزی می¬کنند. هر کاری که آنها با هم انجام می¬دهند، آنها را بیشتر درباره چگونگی کار کردن به عنوان یک تیم برای دستیابی به اهداف گروه می آموزد. این دانش به خوبی در بزرگسالی به کار می¬رود؛ زیرا آنها با همکاری با دیگران برای رسیدن به اهداف مشترک به جامعه کمک می¬کنند.

خانواده به عنوان یک مهلکه علیه جرم

جنایت بخشی از تمدن بشری است – حداقل در بسیاری از نقاط جهان بوده‌است. آیا خانواده‌ها می‌توانند جنایت را حذف کنند ? احتمالا نه. با این حال، آن‌ها می‌توانند به جلوگیری از آن و کاهش تاثیر آن کمک کنند.

اعضای خانواده از یکدیگر محافظت می کنند

هنگامی که شما به تنهایی زندگی می کنید، ممکن است در مواقع تهدیدآمیز کسی را نداشته باشید که به آن تکیه کنید. در خانوادهها، اعضای خانواده که توانایی کافی برای کمک به شما دارند، بیشتر به شما کمک می¬کنند. همچنین ممکن است اعضای خانواده دچار آسیب‌ شود و به شما احتیاج دارشته باشند تا اقدامات احتیاطی بهتر انجام دهید.
والدین اهمیت پیروی از قوانین را آموزش می دهند

 

والدین همیشه اعتقاد ندارند که باید هر قانون را دنبال کرد. با این حال، اکثر والدین به فرزندان خود اطمینان میدهند که قوانین زیر بهترین انتخاب و سودمندترین آنها هستند. آنها نه تنها اهمیت پیروی از قوانین را آموزش می دهند بلکه قوانین را نیز آموزش می دهند.

والدین به حل تعارض و مدیریت خشم آموزش می‌دهند .

شما در جایگاه پدر و مادر، حل اختلافات فرزندانتان میتواند یک کار طاقت‌فرسا باشد. یکی از راه های مقابله والدین این است که چگونگی حل و فصل اختلافات را به کودکان آموزش دهند آنها همچنین به فرزندان خود کمک می¬کنند تا بتوانند خشم خود را با راه های سالم و سازنده مدیریت کنند. از طریق حل اختلاف و مدیریت خشم، کودکان یاد میگیرند چگونه به صلح در جامعه کمک کنند.

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر