آیا گوشت مصرفی باید ارگانیک باشد ؟

بلاگ, سلامت شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ شهریور ۲۵, ۱۳۹۷


آیا گوشت مصرفی باید ارگانیک باشد ؟

در مقالات قبلی در مورد چگونگی  انتخاب بهترین میوه ها و سبزیجات که برای سلامتی شما مفید هستند، صحبت کردیم و حالا خصوصیاتی که گوشت مصرفی باید داشته باشد را بررسی می کنیم. بسیاری از تبلیغات تلویزیونی برای گوشت مصرفی، تاکید بر این دارند که دام و طیوری که در مزرعه ها  پرور داده می شوند، در مراتع سرسبز و دشت ها تعذیه می شوند. اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟

تفاوت میان گوشت سالم و گوشت آلوده تنها به مسئله محیط زیست، سلامت و رفاه حیوانات مربوط می شود.

آمارها نشان داده که هر مرغ کامل، فضای کمی در مرغ داری ها در اختیار دارد و به دلیل زیادی جمعیت آنها گاهی پرخاشگر می شوند. این مسئله باعث شده تا صاحبان این مرغداری ها به دستکاری ژنتیکی مرغ ها رو بیاورند و به همین علت ۹۰ % مرغ های پروش یافته، در راه رفتن مشکل دارند.

اگر مایل به یادگیری بیشتر در رابطه با  رفاه حیوانات ، تعدادی مستندات قابل دسترس در نت فیلکس مانند چنگال بیشتر از چاقو، مواد غذایی، بیزار، GMO OMG، شرکت مواد غذایی و تعداد دیگری وجود دارند .

حتی اگر نحوه رفتار با حیوانات را در نظر نگیریم دلایل زیادی از جمله زیست محیط و سلامتی وجود دارند که باعث می شود گوشت ارگانیک مصرف کنیم. آژانس حفاظتی محیط زیست می گوید که مرغ و ضایعات گاو ۳۵۰۰۰ مایل از رودخانه ها را در ۲۲ ایالت آمریکا و آب های زیر زمینی در ۱۷ ایالت را آلوده کرده است.

فیستریا یک ارگانیسم میکروسکوپی است که از فسفر و نیتروژن موجود در کود کشاورزی را تغذیه می کند و یک سم مضر مرگبار، هم برای انسان ها و هم برای حیوانات به شمار میرود و در سال ۱۹۹۱ به تنهایی باعث کشته شدن حدود یک میلیارد ماهی در رودخانه  نئوس در شمال کارولینا شده است. به علاوه استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها در حیوانات سبب ایجاد فشار بیشتر از سوی باکتری مقاوم به دارو می شود که  باعث انواع بیماری های خطرناک در انسان ها می شود.

موسسه پزشکی در آکادمی ملی علمی تخمین زده که هزینه درمان سالیانه ویروس های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک در آمریکا سی میلیارد دلار است.۵۰ میلیون پوند از آنتی بیوتیک ها هر ساله در آمریکا تولید می شوند. بیست میلیون پوند به حیوانات داده می شود که حدود ۸۰ % آن (۱۶ میلیون ) روی چهارپایان اهلی صرفا برای بالا بردن رشد سریع و بیشتر آنها استفاده می شود و ۲۰ % باقیمانده برای کنترل گروهی از بیماری ها که تحت شرایط خاص اتفاق می افتند، استفاده می شود. از جمله آنها می توان بیماری هایی مانند آنمی (کم خونی شدید)، آنفلونزا، بیماری های روده ای، ورم پستان، التهاب رحم و ذات الریه را نام برد.

سایت Fitday  بیان می کند که بسیاری از مردم نگران هورمون های موجود در منابع غذایی متعارف هستند و موسسه سیاست های تجاری و کشاورزی گزارش می دهد هورمون هایی که به گوشت گاو داده می شوند در گوشت و مردمی که آن گوشت را مصرف می کنند جذب می شود. ممکن است ارتباطی بین هورمون های موجود در غذا و بالا رفتن شیوع انواع سرطانی، بیماری های تیروئیدی، مرض چاقی، دیابت (مرض قند )، اندومتروز، فیبروم های رحمی، ناباروری، آسم و آلرژی های وجود داشته باشد. هورمون های موجود در غذای حیوانات زمانی به پایان می رسد که چربی های حیوانی به تغذیه های غیر اورگانیکشان اضافه شود. کشاورزان با تجربه، از هورمون ها یا آنتی بیوتیک ها برای تغذیه حیواناتشان استفاده نمی کنند.

دستورالعمل های باید برای گرفتن گواهی از طرف حوزه کشاورزی به کار گرفته شوند:

  • باید برای زمین ها گواهی ارگانیک بگیرند.
  • باید باید با خوراک ارگانیک تغذیه شوند.
  • هیچ گونه آنتی بیوتیک یا هورمون رشد نباید استفاده شود.
  • باید فضای باز داشته باشد.
  • غذای ارگانیک حیوانات نمی تواند حاوی انتی بیوتیک های حیوانی یا مواد مهندسی ژنتیکی باشد.
  • علاوه بر این شخصی که دارای گواهینامه شخص ثالث است این مزارع را سالانه بررسی می کند تا از برآورده شدن استاندارد های ارگانیک اطمینان حاصل کند.

اگرچه مبلغ قابل توجه ای کشاورزان باید برای دریافت برچسب ارگانیک بپردازند اما ممکن است تعداد زیادی از کشاورزان را هم ببینید که حیوانات خود را به روشی ارگانیک پرورش می دهند اما به خاطر این هزینه قادر به گرفتن برچسب ارگانیک نیستند ولی برای خوردن کاملا مناسب اند! بهترین راهی که شما می توانید بفهمید که غذای شما از کجا آمده تنها ملاقات از زمین های کشاورزی محلی خودتان است.

از لحاظ تغذیه ای مطالعات بسیاری وجود دارد که نشان می دهد گوشت دام هایی که با علف تغذیه می شوند، سطوح بالاتری از اُمگا ۳ دارند، غذاهای ارگانیک شامل هورمون های اضافی، آنتی بیوتیک ها و آفت کش ها نمی شوند، بنابراین برای محیط زیست و حیوانات بهتر هستند.

اگر شما به زمین زراعی دسترسی ندارید، بازار کشاورزان گزینه ای عالی برای یادگیری در مورد گوشت است. گوشت ها از شماره ۱ تا ۵+ برچسب گذاری شده اند تا بتوانید آنچه که برای شما بهترین است را انتخاب کنید.

رتبه ۵+: حیوانی متمرکز ،کل زندگی در مزرعه

رتبه ۵: حیوانی متمرکز ،بدون هیچ تغییر فیزیکی

رتبه ۴: مرتع مرغی

رتبه ۳ : دسترسی به فضای باز

رتبه ۲: محیط غنی شده

رتبه ۱: بدون قفس، بدون جعبه، و بدون شلوغی جمعیت

ارسال نظر

5 راه استفاده از مسواک برای موهای بهتر 5 موردی که شما نیاز دارید در مورد اورگاسم زنان بدانید 8 شیوه برای بهبود روابط شما آتلیه عروسی آداب و رسوم آرایشگاه عروسی ازدواج باغ تالار عروسی بعد از ازدواج به عنوان یک مرد چگونه زندگی مشترکمان را مدیریت کنیم بیماری پریودنتال تالار عروسی جشن عروسی خانواده خوردن آب رابطه جنسی رسم و رسوم عروسی زناشوئی زناشویی زیبایی سلامت سلامتی شرط ازدواج شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرد عروس خانم عروسی فیبر و آنتی اکسیدانها مجله عروس خانم مد مراسم عروسی مسواک مسواک نزدن مشکلات خانوادگی نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟ نکات جالب مراسم عروسی نیازمندی های عروسی هندوانه هنگامی که ازدواج می کنید پرایمرهای آرایشی پف زیر چشم پوسیدگی مینای دندان چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟(قسمت اول) چگونه برای خود لباس مناسب انتخاب کنیم؟ چگونه مژه هایتان را به روش های طبیعی بلندتر کنید؟ (قسمت اول) چگونه یک شکم باد کرده را با مد پنهان کنیم

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر